Turistický oddíl mládeže 4710 A 4711 SATURN PLZEŇ,

!!! STRÁNKY SE NACHÁZEJÍ V REKONSTRUKCI !!!

Jarní lyžařský tábor s ubytováním ve škole v Železné Rudě ve dnech 7. – 12.3.2009:

Protože sněhové podmínky byly víc než dobré, měli všichni (až na malé výjimky) s sebou buď běžky, sjezdové lyže, nebo prkno. I ta menší děvčata, která měla běžky prvně na nohou, se během prvního a druhého dne tak zdokonalila v jízdě, že již od třetího dne se zúčastňovala výletů – na příklad z Rudy přes Debrník a hraniční přechod Ferdinandovo údolí do německého městečka Zwieserwaldhausu a do Mittelsteighutte pod Falkensteinem, nebo z Gerlovy Huti přes Zámecký Les a Debrník do Železné Rudy. Ostatní jezdili a bobovali na sjezdovce nad nádražím, běžkaři jezdili na běžkách. Poslední den byly závody na běžkách, kde v kategorii začátečníků skončila na 1.místě Lucka Maišlová, na 2. Eliška Štěrbová, na 3. Lucka Mullerová a na 4. Nicole Hajtová. V kategorii pokročilých skončila na 1.místě Klára Brabcová a na 2. Martina Brabcová. Celkem bylo pěšky a na lyžích nachozeno 44 –65 km.

Mistrovství Středočeského kraje v turistických závodech v Kralupech 28.3.2009:

Mistrovských závodů v Kralupech se zúčastnilo 6 závodníků z oddílu. V kategorii nejmladších žaček mohla Klára Brabcová získat 2.místo, ale protože odpovědi škrtala, místo křížkovala, přibylo ji i přes správné odpovědi 27 trestných minut a tím spadla až na 10.místo. V kategorii mladších žaček byla Martina Brabcová na 1.místě, v kategorii starších žaček Aneta Nováková na 2.místě, v kategorii starších žáků Kuba Šmucr na 1.místě a Martin Beneš na 5.místě a konečně v kategorii mladších dorostenek Pája Benešová na 9.místě.
K dosaženým výkonům gratuluji – všichni podle svých možností vzorně reprezentovali  svůj oddíl.

Mimo tyto akce byly ještě 4 pravidelné středeční schůzky –  hrály se hry převážně v lese a trénovalo se na turistické závody. Všech čtyř schůzek se zúčastnili: Martina a Klára Brabcové, Tereza Mullerová, Lucka Majšlová, Adam Pícha, Tomáš Šťastný, Verča Čečilová a Nicole Hajtová.