Turistický oddíl mládeže 4710 A 4711 SATURN PLZEŇ,

!!! STRÁNKY SE NACHÁZEJÍ V REKONSTRUKCI !!!

7. - 8. 5.2010 – 1. závod Českého poháru v turist. závodech v Českém Brodě.

Prvního závodu Českého poháru se zúčastnilo 12 závodníků. Na medajli  (bronzovou) dosáhl pouze mladší dorostenec Kuba Šmucr, ale úspěchem byla i dvě 4. místa mladší dorostenky Anety Novákové a starší dorostenky Karin Basákové, které u obou znamenaly postup na mistrovství republiky. Ostatní umístění. Nejmladší.žačka Eliška Štěrbová na svém prvním opravdovém závodě skončila mezi 28 účastníky na pěkném 15.místě, mladší žačky Klára Brabcová na 11. a Klára Černíková na 23. místě, starší žačky Nikol Lišková na 9., Verča Čečilová na 19. a Martina Brabcová na 20. místě, v mladších dorostenkách mimo Anety ještě startovala Pája Benešová, která byla disknutá za špatně označený azimut, v mladších dorostencích mimo Kuby byl ještě Adam Pícha, který byl také disknutý za vynechání odhadu vzdálenosti a starší dorostenec Jakub Ševčík skončil na 11. místě.

12.5.2010 – exkurze do arboreta Sofronka.

Využili jsme nabídky mimořádné akce, kdy byla i s odborným výkladem otevřena naučná stezka Sofronka se sbírkou a pěstírnou borovic téměř z celého světa.

20. 22.5.2010 – Bambiriáda.

Tak, jako každoročně, jsme u svého prezentačního stánku A-TOM připravili zjednodušený turistický závod, kde se bez ohledu na čas, pouze do startovního průkazu vyhodnocovaly turistické značky, dřeviny, obrázky KPČ a zvláštní kontrola „X“, kde byly otázky o Odlezelském jezeře u Mladotic. Je to význačná turistická zajímavost Plzeňského kraje a byla nám přidělena pořadatelem Banbiriády. Protože v loňském roce téměř nikdo vystavené karty neuhodl, vybrali jsme letos ty úplně nejlehčí značky, stromy i obrázky. Výsledky byly sice o něco lepší, ale stále žádná sláva (viz výsledovka). Závodu se zúčastnilo celkem 569 závodníků v 380ti hlídkách v pěti kategoriích. Mimo turistického závodu si ještě každý návštěvník vystřihl a slepil medajli na krk s logem A-TOMu a Saturnu. V rámci autogramiády se nám s věnováním pro oddíl podepsal na fotografii i zpěvák Martin Chodůr.

21. – 23.5.2010 – 2.závod Českého poháru v turistických závodech v Malenovicích u Frýdlantu nad Ostravicí.

Vzhledem ke strachu rodičů pustit děti do povodněmi postižené Moravy odjeli na závody jen 4 závodníci. Obavy ale byly bezpředmětné – Malenovice jsou na vršku přímo pod Lysou horou, kde leželo 45 cm nového sněhu!! Ubytování v přepychovém horském hotelu s vlastním WC a koupelnou bylo naprosto jedinečné!! Na závodě s velkým převýšením doběhli naši závodníci takto: mladší žačka Klára Brabcová na 8.místě, starší žačka Martina Brabcová na 11.místě, mladší dorostenec Kuba Šmucr na 8.místě (s pravou rukou v sádře ztratil startovní průkaz a musel se pro něj vracet) a další mladší dorostenec Adam Pícha na 12.místě. I přes tento neúspěch zůstal Kuba průběžně na 3.místě v Českém poháru. Nazpět jsme jeli vlakem přes noc, celkem pohodlně, každý měl pro sebe celé sedadlo, takže se mohl docela dobře vyspat.

Mimo tyto akce byly i další pravidelné středeční schůzky – 2x venku venku v lese a 2x v Oáze. Všech čtyř schůzek se zúčastnili Tomáš Šťastný, Eliška Štěrbová, Klárka Černíková a Ríša Černík.