Vícedenní akce:

• v lednu sněm všech turistických oddílů ČR v Poděbradech – 3 dny
  • v únoru lyžařský jarní tábor v Železné Rudě – 6 dní
  • v dubnu 2 závody a mistrovství Plzeňského kraje TZ v Plasích – 2 dny
  • v květnu 1.závod Českého poháru TZ v Českém Brodě – 2 dny, 2.závod Českého poháru TZ v Malenovicích pod Lysou horou –3 dny a plzeňská část celostátní Bambiriády ve Chvojkovo sadech na Slovanech, kterou náš oddíl zajišťoval - 3 dny
  • v červnu 3.závod Českého poháru TZ v Týnci nad Sázavou – 2 dny a mistrovství republiky v turistických závodech ve Frýdlantu nad Ostravicí – 3 dny,
  • v červenci letní tábor v Krkonoších s ubytováním na Medvědí boudě nad Špindl. Mlýnem – 9 dní,
  • v září mistrovství republiky smíšených dvojic v tur.závodech v Kožlanech – 2 dny a Evropský pohár – mezinárodní mistrovství v turistických závodech v Kežmaroku na Slovensku s výletem do Vysokých Tater – 4 dny,
  • v říjnu mistrovství republiky v TZ jednotlivců a noční výsadek v Pacově – 2 dny, finále celoroční soutěže turistických oddílů v Polaně v Beskydech, kde jsme mezi šesti nejlepšími oddíly získali 2.místo s vyšší finanční odměnou – 3 dny a podzimní tábor Český kras v Berouně – 4 dny,
  • v prosinci tradiční výlet do předvánoční Prahy – 2 dny.

V turistických závodech, které jsou jednou z našich hlavních činností, jsme získali v březnu ve 2.závodě poháru Středočeského kraje na Kladně 1x zlato, 1x stříbro a 1x bronz, ve 3.závodě 2x bronz a celkově v tomto poháru (i když jsme se zúčastnili pouze dvou závodů) 2x 2.místo.V dubnu na mistrovství Prahy ve Vinoři další medaile – 2x zlato, 2x stříbro,1x bronz a 2x 4.místo. Dále pak na dvou závodech Plzeňského poháru a mistrovství Plzeňského kraje v Plasích 10x zlato, 5x stříbro,4x bronz a v celkovém výsledku seriálu tří závodů další – 4x zlato, 6x stříbro a 4x bronz.V mistrovství Prahy jsme získali 2x zlato, 2x stříbro a 3x bronz. V prvním závodě Českého poháru v květnu v Českén Brodě, kam postoupili téměř všichni závodníci z oddílu, bylo umístění toto: 1x 3.místo, 2x 4.místo a mnoho dalších v první desítce v silné konkurenci většinou třiceti závodníků v kategorii. V druhém závodě Českého poháru v Malenovicích pod Lysou horou se nám příliš nedařilo – nejlepší umístění byla mezi 8. – 11.místem, stejně tak i na 3.závodě v Týnci nad Sázavou, kde to byla také „pouze“ 9. – 13.místa. Na mistrovství republiky ve Frýdlantu nad Ostravicí sice postoupilo 7 závodníků, ale zúčastnili se pouze 4 s umístěním 2x na 6.místě ,1x na 11. a 1x diskvalifikace. V mistrovství republiky smíšených dvojic v blízkých Kožlanech získala naše jediná hlídka, která se zúčastnila, v kategorii do 30 let součtu věku závodníků, pěkné 3.místo a v nočním závodě jednotlivců 1. a 2. místo. Do evropského poháru – mezinárodního mistrovství v Kežmaroku na Slovensku – postoupili celkem 2 závodníci, ale zúčastnil se pouze mladší dorostenec, který přesvědčivě zvítězil. Dalším jeho úspěchem bylo i podzimní mistrovství v Pacově, kde v rámci Pacovského dovádění také zvítězil. Posledním závodem byl 1.závod Plzeňského poháru již pro rok 2011, který se konal v listopadu v Plzni – Bolevci. Zde jsme získali 5x zlato, 4x stříbro a 3x bronz.

Jinak od svého vzniku v roce 1976 bylo s dětmi do konce roku 2009 uskutečněno již 1.902 akcí! Počet nachozených kilometrů za tento rok se u členů oddílu TOM pohybuje mezi 300 -450 km!

Vypracoval: Ivo Poduška, vedoucí oddílu Saturn