Turistický oddíl mládeže 4710 A 4711 SATURN PLZEŇ,

!!! STRÁNKY SE NACHÁZEJÍ V REKONSTRUKCI !!!

Celostátní zimní sraz turistů v Bělé nad Radbuzou ve dnech 5.-8.2.2009:

Od čtvrtka do neděle – ubytování ve třídě zdejší školy, stravování ve školní jídelně.

Program:

 

Čtvrtek 5.2.

Slavnostní zahájení v kulturním domě (hudební produkce, vystoupení mladého dudáčka, klarinetisty a hráče na vozembouch a famfrnoch, hrané scénky, vyprávění, taneční hry). Naše tři děvčata byly vyhodnocena jako nejmladší účastnice a dostala pěkné srazové zimní čepice.

 

 

Pátek 6.2.

Ráno odjezd autobusem do rekreačního střediska Rybník a dál už pěšky přes Závist (dům, z jehož jedné strany střechy teče voda do Dunaje a Černého moře a z druhé do Labe a Severního moře) k pramenům řeky Radbuzy. Zpět do Rybníka a opět autobusem návrat do Bělé. Večer v kulturáku promítání diapozitivů a přednáška o historii Bělé (1.zmínka již v Kosmově kronice) a na závěr pochod se svíčkami více než kilometrovou tratí, která byla v celé délce po obou stranách označena každé 2 metry svíčkami ve sklenicích až na návrší nad Bělou.

 

 

Sobota 7.2.

Ráno opět srazovým autobusem odjezd do zaniklé obce Waldorf a pěšky v hlubokém sněhu přes Kocovy kameny na nejvyšší vrchol této části Českého Lesa – na rozhlednu Zvon (vojenský objekt), kam byl mimořádně povolen vstup. Nádherný výhled – dole mlžná inverze, nahoře modrá obloha a Šumavské vrcholy (Špičák, Ostrý, Javor,, Hoher Boger, Čerchov a německý Eben. Po večeři opět v kulturáku promítání a večer velký country bál.

 

 

Neděle 8.2.

Po sbalení zajímavá exkurze v místním kostele, kde nás kostelník s velmi pěkným výkladem provedl všemi prostory včetně kůru s varhanami, věže s hodinami a zvony i místností s kněžskými ornáty a relikviemi. Odpoledne návrat do Plzně.

 


Mimo tyto akce byly ještě 4 pravidelné středeční schůzky – hrály se hry v lese i v Oáze a plnily úkoly Rytířské flotily. Všech čtyř schůzek se zúčastnili: Martina Brabcová, Tereza Mullerová a Lucka Majšlová.

Šéf

22.03.2009 19:00:40
kubasevca
Děkujeme za návštěvu.| Turistický oddíl mládeže 4710 a 4711 Saturn Plzeň
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one