Turistický oddíl mládeže 4710 A 4711 SATURN PLZEŇ,

!!! STRÁNKY SE NACHÁZEJÍ V REKONSTRUKCI !!!

Podzimní tábor 2008

Turistické oddíly TOM 4710 a TOM 4711 Saturn Plzeň při Klubu českých turistů

PODZIMNÍ TÁBOR KAŠPERSKÉ HORY

Ve dnech 25. – 28. října 2008, ubytování v tělocvičně školy v Kašperských Horách.

Fotky:
Fotogalerie Podzimní tábor - Kašperské Hory 2008
Program ke stažení:
formát doc (33kB)
formát pdf (30,69kB)

Sobota 25.října 2008:

Velmi brzo ráno odjezd přímým autobusem z Plzně až do Kašperských Hor. Po ubytování v tělocvičně školy odchod po červené turistické značce okolo zamčeného vstupu do bývalé štoly na těžení zlata a přes Zlatý potok na Kaisrův dvůr. Zde sice nechtěné odbočení na jinou cestu, ale přesto ve správném směru již bez turistické značky přes Lídlovy dvory do obce Červená ( kolona asi dvaceti amerických džípů ). Odtud už opět správně po červené značce na Popelnou pod Obřím hradem – starým keltským hradištěm. Zpáteční cesta vedla za pěkného slunečného počasí podél zlatonosné řeky Losenice k mostu přes Zlatý potok a do Kašperských Hor. Svačina z vlastních zásob, večeře gulášová polévka a těstoviny s masovou omáčkou, kečupem a strouhaným sýrem a okurkový salát.

Celkem  nachozeno 19 km.

Neděle 26.října 2008:

Ráno odjezd autobusem na Antýgl – bývalého králováckého statku se zvonicí – a pěšky po modré turistické značce podél Hamerského potoka do Horské Kvildy ( bizoni, koně ). Po svačině (chléb se sýrem a oplatka) pokračování po zelené turistické značce  přes Zhůří, Huťskou horu (1.187,1m.n.m.), Flusárnu, Kozí hřbety a Svojše opět k mostu přes Zlatý potok a po silnici do Kašperských Hor. Celý den krásné, teplé slunečné počasí. Večeře knedlíčková polévka a bramborový guláš s chlebem. Večer nácvik jednotlivých disciplin na turistické závody.

Celkem nachozeno 20 km

Pondělí 27.října 2008:

Po snídani (perníkové řezy se šlehačkou a čaj) pěšky na hrad Kašperk (škoda, že nebyl otevřen na prohlídku) a po žluté turistické značce na zříceninu Pustý hrádek. Dále již po červené značce a současně i naučné stezce strážců hranic okolo vrchu Ždanova (zbytky bývalé vsi Ždanov) až na Královský kamen (1.058 m.n.m.) s mohutnými skalními útvary a s vytesanou kapličkou na vrcholu. Vzhledem k časové tísni rozdělení – 1.část oddílu pokračovala na autobus do Nicova, 2.část po pohodlné cestě lesem až na vrcholek Javorníka (1.065 m.n.m.). Výstup na vysokou rozhlednu s nádherným kruhovým rozhledem. Zpět stejnou cestou na Královský kámen a po modré značce do Nicova na autobus. Autobusem návrat do Kašperských Hor. Svačina chléb s telecí paštikou a oplatka, večeře hovězí nudlová polévka a sekaná se zelím a bramborovými knedlíky. Již za tmy jednoduchá noční hra v okolí školy se sečítáním a odčítáním čísel na lístečcích.

Celkem nachozeno 19 (14) km

Úterý 28.října 2008:

Hned po snídani oddílové turistické závody – napřed 1.část v tělocvičně (turistické a topografické značky, obrázky kulturně poznávací činnosti, dřeviny a uzle), pak venku lanová lávka, házení míčků na cíl, pro mladší i starší ještě 5 azimutových úseků a pro všechny ještě určování dřevin v přírodě. Po vyhodnocení byla v kategorii nejmladších nejlepší Klára, v kategorii mladšího žactva Martina a staršího žactva Martin. Po obědě (rýžová kaše s cukrem, grankem a máslem) sbalení, úklid celého areálu a návštěva muzea v Kašperských Horách, kde byl mimořádně tento den (28.října) vstup zdarma. Svačinovečeře před odchodem na autobus masová pomazánka s chlebem a oplatka. Po 16.hodině odjezd autobusem do Sušice a vlakem do Klatov a dalším do Plzně.

Celkem nachozeny 2 km

Za celý podzimní tábor nachozeno celkem 60 (55) km.

10.02.2012 10:30:51
kubasevca
Děkujeme za návštěvu.| Turistický oddíl mládeže 4710 a 4711 Saturn Plzeň
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one