Turistický oddíl mládeže 4710 A 4711 SATURN PLZEŇ,

!!! STRÁNKY SE NACHÁZEJÍ V REKONSTRUKCI !!!
Fotky:
Fotogalerie Dolomity 2011 - od Jakuba

Turistické oddíly TOM 4710 a TOM 4711 Saturn Plzeň při Klubu českých turistů

ODMĚNNÝ ZÁJEZD DOLOMITY 2011

ve dnech 5. – 9. září 2011 pro vybrané nejaktivnější členy oddílu jako odměna za 2.místo v „Jednadvacítce“ - celostátní soutěži oddílů na Polaně v říjnu minulého roku, s ubytováním

Pondělí 5. – úterý 6. září 2011:

Pozdě večer odjezd mikrobusem hraničním přechodem Rozvadov a Německem a Rakouskem do Italie. Přes známé středisko Cortina d‘Ampezo do Paso Tre Croci (1.808m) Pěšky po značené turistické cestě napřed kus po silnici a pak neustálým stoupáním až k vyhořelé chatě Popena (2.214m). Zpáteční cesta vedla špatně schůdnou kamenitou sutinou pořád podle potoka Popena údolím Popeny k silnici (Poute Val Popena Auta – 1.678m). Protože bylo ještě málo hodin, odjezd autem k jezeru Misurina. Procházka okolo celého jezera a opět autem odjezd k místu ubytování ve vlastních dvou stanech v pískovně u silnice v oblasti Cristallo. Uvaření večeře a vzhledem k nevyspání z minulé noci každý rád a rychle usnul.

Celkem nachozeno 12 km.

Středa 7. září 2011:

Ráno sbalení stanů a za poplatek 22 euro z parkoviště před jezerem Misurina výjezd autem k chatě Auronzo – (2.333m). Pěšky nejdříve přelidněnou „magistrálou“ okolo známého masivu Tre Cinne k chatě Lavaredo (2.344m). Zde rozdělení na pěšáky a „horolezce“. Feratou (zajištěnou cestou) s karabinami po fixních lanech až na vrcholek Raterokofe (2.744m). Zpět do sedla a se svítilnami více než kilometrovým tunelem z 1. světové války (druhou polovinou tunelu se sestupovalo stále po schodech) k chatě Tre Cinne (2.450m). Sestup opět k chatě Lavaredo a Aurenzo na parkoviště k autu. Odjezd na naše nocležiště v pískovně.

Celkem nachozeno 17 (12) km.

Čtvrtek 8. září 2011:

Po sbalení stanů odjezd autem přes Cortinu ke stanici lanovky před Tre Croci (1.698m). Dlouhou lanovkou výjezd na Monte Cristallo k chatě Son Forica. Pěšky značným klesáním do údolí Alpe Pardon. Zde opět rozdělení a výstup feratou Ivana Dibora po lanech několikrát až na vrcholky a zpět do údolí částečně po lanech a můstku, částečně kamennými sutinami do Opitalu, kde už čekal mikrobus. Cestou mnoho polorozbořených staveb a opevněních z 1. světové války. Odjezd do naší pískovny, uvaření večeře, postavení stanů

Celkem nachozeno 19 (10) km.

Pátek 9. září 2011:

Ráno kompletní sbalení stanů i báglů a naložení do auta. Odjezd na parkoviště u jezera Misurino a odtud terénním džípem až k chatě Angelo Bosi (2.205m) v areálu muzea bojů v 1. světové válce na Monte Piana. Prohlídka a prolezení všech zákopů, památníků a tunelů v italské i rakouské části opevnění, které byly od sebe vzdáleny pouze několik stovek metrů. Džípem a autem naposled zpět na naší pískovnu a po naobědvání v 16:30 hodin odjezd směrem k domovu. Vzhledem k zácpám na dálnici příjezd do Plzně až okolo 23. hodiny.

Celkem nachozeno 7 km.

Za celý tábor nachozeno celkem 55 (41) km.

Děkujeme za návštěvu.| Turistický oddíl mládeže 4710 a 4711 Saturn Plzeň
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one