Turistický oddíl mládeže 4710 A 4711 SATURN PLZEŇ,

!!! STRÁNKY SE NACHÁZEJÍ V REKONSTRUKCI !!!
Fotky:
Fotogalerie Jarní tábor - Železná Ruda 2009
Program ke stažení:
formát doc (31kB)
formát pdf (38kB)

Turistické oddíly TOM 4710 a TOM 4711 Saturn Plzeň při Klubu českých turistů

JARNÍ TÁBOR ŽELEZNÁ RUDA A NĚMECKO 2009

ve dnech 7. – 12.března 2009 s ubytováním ve třídě základní školy v Žel. Rudě.

Sobota 7.března 2009:

Vlakem odjezd do Železné Rudy – všude více než 1m sněhu ! Ubytování ve škole – sice nebylo na postelích, ale nakonec se to vyřešilo zapůjčením žíněnek. Po vybalení odchod pěšky přes město na Debrník, zpět ke kostelu a přes Samoty a svah nad nádražím na ubytovnu. Odpoledne nejmladší lyžařky – běžkařky – začátečnice trénink na vyšlapaném okruhu okolo běžeckého oválu (celkem 26 x 200m – minimálně 5 km !!). Večeře z vlastních zásob + polévka.

Celkem pěšky 7, nebo 12km.

Neděle 8.března 2009:

Skupina běžkařů ráno odchod pěšky přes celé město k chatě pod Debrníkem a dále už na lyžích přes Debrník na Zámecký Les, stále do mírného stoupání. Odtud nejdříve dvoukilometrovým sjezdem zpět na Debrník a dále přes město až k areálu Nad nádražím a posléze na ubytovnu. Ostatní bobování a sjezdaření nad nádražím. Po krátkém odpočinku ve škole všichni opět na sjezdovku (včetně začátečníků běžkařů). Večer plnění úkolů Rytířské flotily a trénink na turistické závody. Svačina: chléb se sýrem a oplatka, večeře: polévka a oblíbený bramborový guláš.

Celkem běžkaři pěšky i na lyžích 14 km, ostatní 4 km.

Pondělí 9.března 2009:

Hned ráno všichni (běžkaři i pěšáci) opět naší osvědčenou cestou na Debrník. Odtud po krásné strojně upravené stopě Ferdinandovým údolím přes hraniční přechod do Německa do Zwieslerwaldhausu. Dále až k odbočce na Malý a Velký Falkenstein (Mittelsteighutte), ale protože cesta k vrcholům by trvala podle označení dalších 2,5 hodiny, návrat stejnou cestou zpět do Železné Rudy. Odpoledne ještě sjezdování na sjezdovce u nádraží a běžkaření okolo školy. Připadlo dalších 20 cm nového sněhu. Pro nepříjemné žaludeční potíže si musela pro Péťu Tomáška pozdě večer přijet jeho maminka. Svačina: chléb s paštikou, oplatka, večeře: polévka a těstoviny s uzeninou, kečupem a strouhaným sýrem.

Celkem pěšky i na lyžích 18 km.

Úterý 10.března 2009:

Od včerejšího dne neustále drobně sněží. Dopoledne skiautobusem na parkoviště v Gerlově Huti. Po pěkně upravené stopě na běžkách (včetně začátečnic) na Zámecký Les a přes Debrník do Železné Rudy. Slezdaři jezdili nad nádražím. Odpoledne bobování na sáňkařské sjezdovce. Svačina: chléb s játrovým salámem a oplatka, večeře: polévka, vepřové maso (z Plzně přivezenou sekanou nám z ledničky někdo sebral!!), bramborové knedlíky a kyselé zelí.

Celkem pěšky i na lyžích 13 km, sjezdaři 6 km.

Středa 11.března 2009:

Přes noc napadlo dalších 25 cm nového sněhu a stále padá. Protože byly všechny stopy zapadané a zaváté, nebylo možné jít na žádnou delší túru. Proto během celého dne 3x s běžkami, sjezdovkami i bobami ježdění a hry v areálu Nad nádražím. Svačina: chléb s masovou pomazánkou, oplatka a jablko, večeře: polévka a čočka s párkem a kyselou okurkou.

Celkem nachozeno 3 - 9 km.

Čtvrtek 12.března 2009:

Dopoledne sbalení a úklid. Po obědě (polévka a rýžová kaše s Grankem, cukrem a máslem) závody na běžkách na okruhu u školy. Pořadí závodících: V kategorii začátečnic byla 1. Lucka Maišlová, 2. Eliška Štěrbová, 3. Lucka Mullerová a 4. Nicole Hajtová. V kategorii pokročilých byla 1. Klára Brabcová a 2. Martina Brabcová. Odpoledne odchod na nádraží a vlakem návrat do Plzně.

Celkem nachozeno 3 – 4 km.

Za celý tábor nachozeno celkem 44 - 65 km.

JT-ZeleznaRuda09 - program.pdf  38.07kB

Program Jarního tábora Železná Ruda 2009 - pdf(38kB)
JT-ZeleznaRuda09 - program.doc  31.23kB

Program Jarního tábora Železná Ruda 2009 - doc(31kB)
Děkujeme za návštěvu.| Turistický oddíl mládeže 4710 a 4711 Saturn Plzeň
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one