Turistický oddíl mládeže 4710 A 4711 SATURN PLZEŇ,

!!! STRÁNKY SE NACHÁZEJÍ V REKONSTRUKCI !!!
Fotky:
Fotogaleire Liberec 2011

Program ke stažení:
formát doc (29kB)
formát pdf (44,72kB)


Turistické oddíly TOM 4710 a TOM 4711 Saturn Plzeň při Klubu českých turistů

JARNÍ TÁBOR
JIZERSKÉ HORY, JEŠTĚD

ve dnech 15. – 20.února 2011 s ubytováním v klubovně Rady mládeže v Liberci.

Úterý 15.února 2011:

Z Plzně vlakem až po 11.hodině s přestupy v Praze a Turnově do Liberce. Z nádraží nejdříve úzkorozchodnou tramvají a pak autobusem MHD do ubytovny ve čtvrti Vesec. Ubytování v pěkné společenské místnosti Rady mládeže. Liberec i nejbližší okolí byl úplně bez sněhu. Večer nákup potravin. Večeře polévka a jídlo z vlastních zásob.

Středa 16.února 2011:

Autobusy MHD až na konečnou do Rudolfova, kde už bylo poměrně hodně sněhu. Odtud pěšky 2km po silnici (zledovatělá turistická cesta byla pro běžky nesjízdná) až k sedlu Maliník na okraji Bedřichova – horského střediska s množstvím vleků a sjezdovek i krásně strojně upravených běžkařských stop. Odtud již stále na lyžích krásnou stopou „Vládní cestou“ přes Klikvovou louku, Novou Louku, okolo Šámalovo pomníku až ke Gregorovu kříži. Od něj zpět k Šámalově chatě (zde svačina), k Nové Louce a sjezdem ke ski stadionu v Bedřichově. Autobusem ČSAD a MHD návrat na ubytovnu. Svačina chléb se sýrem a tatranka, večeře gulášová polévka a čočka s volským okem a kyselou okurkou s rohlíky.

Celkem pěšky a na lyžích 12 km.

Čtvrtek 17.února 2011:

Ráno autobusem MHD a ČSAD do Bedřichova. Po naší již známé cestě (tentokrát ale v opačném směru až k Šámalově chatě) a dále okolo Blatného rybníka až na Kristiánov. Odtud k Liščí boudě (která ale nebyla otevřená), zpět na Kristiánov a podél Velkého Kamenického potoka k Josefodolské přehradě. Stále okolo přehrady, přes její hráz a druhou stranou směrem na Bedřichov. Protože ale v této oblasti probíhaly lyžařské závody, které nás poněkud odklonily od plánované trasy, po příjezdu na spojovací silnici mezi Novou Loukou a Bedřichovem raději bez lyží pěšky do Bedřichova. Odtud autobusem ČSAD a MHD návrat na ubytovnu. Svačina rohlíky s paštikou a tatranka, večeře polévka s játrovými knedlíčky a bramborová kaše s párkem a okurkovým salátem.

Celkem pěšky a na lyžích 18 km.

Pátek 18.února 2011:

Přes noc i v Liberci napadlo asi 1cm sněhu. Autobusy MHD na zastávku Rudolfov elektrárna a mírným stoupáním v pěticentimetrovém lepivém novém sněhu „Novou elektrárenskou cestou“ ke Stamelově kříži, k rozcestí k Závorám a přes Závory na křižovatku pod Olivetskou horou. Pak stálým stoupáním jizerskou lyžařskou magistrálou až na vrchol Olivetské hory a k Bílé kuchyni. Stejnou cestou zpět pod Olivetskou horu, „Uhlířskou cestou“ přes Gregorův kříž, Novou Louku, rozcestí za Novou Loukou a pak již stále z vršku ke ski stadionu Bedřichov. Opět autobusy ČSAD a MHD zpět na ubytovnu. Svačina chléb s paštikou a tatranka, večeře bramborová polévka a těstoviny s kečupem a strouhaným sýrem.

Celkem na lyžích 18 km.

Sobota 19.února 2011:

Opět autobusem MHD a tramvají do Horního Hanychova – přímo pod kabinkovou lanovku na Ještěd. Tento den bez lyží cestou neustále do vršku okolo zdevastované sáňkařské dráhy až na vrcholek Ještědu. Byla však taková mlha, že z celé stavby na vrcholku Ještědu bylo vidět nejvýše do tří metrů. Po svačině v teple v prostorách ještědské restaurace cesta zpět po jiné cestě – přes chatu Ještědku a chatu Pláně po několika sjezdovkách a zledovatělých cestách opět do Horního Hanychova. Tramvají odjezd na náměstí Eduarda Beneše, prohlídka známé krásné liberecké radnice a autobusem MHD na ubytovnu. Svačina rohlíky se sýrem a paštikou a tatranka, večeře slepičí polévka a rýžová kaše s grankem, cukrem a máslem.

Celkem pěšky 10 km.

Neděle 20.února 2011:

Ráno sbalení a odjezd autobusem a tramvají na nádraží. Vlakem s přestupem v Turnově a Praze příjezd do Plzně. Svačina chléb s masovou konzervou, housky s tvrdým sýrem a tatranka.

Za celý tábor nachozeno pěšky i na lyžích celkem 58 km.

JT-Jizerskehory11 - program.doc  29.7kB
Program Jarního tábora 2011 ke stažení ve formátu doc.
JT-Jizerskehory11 - program.pdf  45.8kB
Program Jarního tábora 2011 ke stažení ve formátu pdf.
Děkujeme za návštěvu.| Turistický oddíl mládeže 4710 a 4711 Saturn Plzeň
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one