Turistický oddíl mládeže 4710 A 4711 SATURN PLZEŇ,

!!! STRÁNKY SE NACHÁZEJÍ V REKONSTRUKCI !!!
Fotky:
Fotogalerie Letní tábor - Valašsko 2009 (od šéfa)
Fotogalerie Letní tábor - Valašsko 2009 (od Jakuba)

Program ke stažení:
formát doc (49kB)
formát pdf (52kB)


Turistické oddíly TOM 4710 a TOM 4711 Saturn Plzeň při Klubu českých turistů

LETNÍ TÁBOR VALAŠSKO 2009

ve dnech 10. – 21.července 2009 u příležitosti mezinárodního setkání turistů „Týden turistiky na Valašsku“ s ubytováním v klubovnách TOM ve Vsetíně.

Pátek 10.7. 2009:

Ráno odjezd vlakem s přestupem v Praze až do Vsetína. Tam si pro nás přijel na kole zástupce oddílu TOM a odvedl nás do jejich kluboven. Ubytování, vybalení zásob a odchod na prezentaci srazu do školy. Odtud ještě na nákup do Alberta a zpět na ubytovnu. Stravování z vlastních zásob, večer polévka.

Celkem nachozeno 6 km.

Sobota 11.7.2009:

Ráno ze zastávky přímo u ubytovny autobusem neustále do vršku do Dušné – rozcestí na Vsacký Cáb a již pěšky po pěkné cestě červenou značkou k horské chatě Vsacký Cáb. Cestou sběr neuvěřitelného množství krásných zdravých hřibů. Po svačině  částečně po stejné cestě zpět až na rozcestí Lopenice a po žluté a pak modré značce okolo větrné elektrárny, hvězdárny a velkého hřbitova zpět do Vsetína. Večer v kulturním domě slavnostní zahájení srazu. Svačina chléb s paštikou a oplatka, večeře polévka a opečená sekaná s brambory a okurkový salát.

Celkem nachozeno 21 km.

Neděle 12.7.2009:

První oficiální trasa srazu – vlakem do stanice Lužná. Mělo se dojít přes vrchol do stanice Hovězí na jiné vlakové trati, ale protože jsme nejeli hned ráno v 7 hodin, ale až v 9:20, neměli jsme žádného průvodce a v množství lesních cest jsme tak zabloudili, že místo do Hovězího jsme celý vrcholek obešli kolem dokola a skončili na zastávce Valašská Polánka – pouze 1 stanici od Lužné, kde jsme ráno vystupovali ! Odtud vlakem do Vsetína. Prohlídka zámeckého parku s vyznačeným 18.poledníkem, sportoviště s různými atrakcemi, výstup na rozhlednu zámecké věže. Večer návštěva  krytého bazénu s tobogánem, vířivkami apod. Svačina chléb se sýrem a oplatka, večeře polévka a těstoviny s květákem, nebo s houbami.

Celkem nachozeno 12 km.

Pondělí 13.7.2009:

Srazovým autobusem už ráno v 6 hodin odjezd do Hostětína. Prohlídka dvou okruhů dřevěných soch a opět srazovým autobusem do Šanova. Návštěva muzea letecké bitvy s množstvím zbytků sestřelených spojeneckých letadel. Zase autobusem odjezd do lázní Luhačovice. Důkladná prohlídka kolonád i centra města s ochutnáváním několika nedobrých pramenů (Vincentka, Ottův, dr.Šťastného a dalších). Celý den slunečno a horko. Svačina chléb s masovou pomazánkou a oplatka, večeře polévka a rýžová kaše s Grankem, cukrem a máslem.

Celkem nachozeno 12 km.

Úterý 14.7.2009:

Opět srazovým autobusem už v 6 hodin ráno odjezd na Slovensko – do obce Strečno. Vystoupání na hrad Strečno, kde jsme se propašovali na jeho zajímavou prohlídku, i když jsme neměli žádná eura na vstup. Další cesta vedla na zříceninu Starého hradu. Při zpáteční cestě exkurze v kozí farmě s ochutnávkou žinčice a tvrdého sýra. Návrat opět srazovým autobusem do Vsetína. Svačina chléb s paštikou a oplatka, večeře polévka a opékaná sekaná s bramborovou kaší a okurkovým salátem. Celý den strašné vedro !

Celkem nachozeno 12 km.

Středa 15.7.2009:

Vlakem s přestupem ve Valašském Meziříčí do Rožňova pod Radhoštěm a autobusem velkým stoupáním na Pustevny. Prohlídka malovaných chat a přes Evropské rozvodí (Dunaj, Černé moře a Odra, Baltické moře) okolo známé sochy Radegasta a rozhledny Cyrilka na Radhošť s krásnou dřevěnou kaplí a sousoším Cyrila a Metoděje. Ještě výstup na věž kostelíka a pak již pořád z vršku přes Černou horu, autokemping a okolo skanzenu na nádraží v Rožnově. Vlakem, zase s přestupem ve Valašském Meziříčí, do Vsetína. Večer opět koupání v bazénu. Opět celý den strašné vedro. Svačina rohlíky a paštika, nebo sýr a oplatka, večeře bramborové knedlíky, kyselé zelí a vepřové maso.

Celkem nachozeno 17 km.

Čtvrtek 16.7.2009:

Nejdříve vlakem do Horní Lideče a kvůli výluce náhradním autobusem do Nábojné. Dalším, již srazovým autobusem do Nedašovy Lhoty. Odtud již pěšky stále buď do kopce, nebo z kopce přes křižovatku Pod Okršliskem a Brezovou střídavě Slovenskem a Českem až k chatě Vršatec, která ale byla v rekonstrukci. Někteří výstup na vyhlídku na skále Chmelná, zpět k chatě a všichni do Vršateckého Podhradí, odkud již jel srazový autobus do slovenského Púchova. Přímým rychlíkem odjezd do Vsetína. I další den opět úmorné horko. Svačina chléb s masovou pomazánkou a oplatka, večeře polévka a těstoviny s kečupem a strouhaným sýrem.

Celkem nachozeno 17 - 18 km.

Pátek 17.7.2009:

Odpočinkový den. Až před polednem odjezd vlakem do Nového Hrozenkova a pěšky na pěkné přírodní koupaliště Karolinka. Za krásného teplého počasí koupání až do pozdního odpoledne. Nazpět opět vlakem z Nového Hrozenkova do Vsetína. Již čtvrtý den velké horko. Svačina chléb s paštikou a oplatka, večeře polévka a bramborová guláš s chlebem.

Celkem nachozeno 6 km.

Sobota 18.7.2009:

Ráno odjezd vlakem do Lidečka. Prohlídka blízkých skalních útvarů Čertovy skály, kde byla hra se šifrou. Cesta pokračovala do Pulčína (informační středisko Pulčinských skal) a z části po cestách a po loukách s elektrickými ohradníky pod napětím až zpět k zastávce Lidečko – dobíhání vlaku. Svačina špekáček a 4 rohlíky a oplatka, večeře polévka a meruňkové knedlíky s cukrem a máslem.

Celkem nachozeno 14 km.

Neděle 19.7.2009:

Protože ráno pršelo, nešli jsme na Javorník, jak jsme měli naplánováno, ale jeli autobusem do Vizovic. Prohlídka zámku, snaha o exkurzi v palírně Jelínek Vizovice (v neděli to ale nebylo možné) a procházka zámeckým parkem s vypuštěným rybníkem (mnoho mrtvých škeblí a ryb). Odpoledne opět autobusem návrat do Vsetína. Počasí se do odpoledne opět vyjasnilo. Svačina chléb s tvrdým sýrem a oplatka, večeře polévka a rajská omáčka s houskovým knedlíkem.

Celkem nachozeno 6 km.

Pondělí 20.7.2009:

Ráno autobusem až za Velké Karlovice na konečnou v Podťaté. Dále již pěšky převážně Slovenskem na Kasárna a pod lyžařským vlekem vzhůru ke značené cestě. Po ní již pořád Slovenskem na vrchol Velkého Javorníka (1.071 m.n.m.) a přes vrchol Ztratený na Malý Javorník (1.019 m.n.m.). Cestou krásné pohledy do českých i slovenských údolí a hor. Při návratu po stejné cestě asi 2 km zpět a pak neustále z vršku až na nádraží Karlovice zastávka. Prohlídka dřevěného vyřezávaného kostelíka a vlakem odjezd do Vsetína. Téměř celou cestu s množstvím borůvek nás provázel veliký pes Artur z hotelu na Kasárnách. Svačina chléb s paštikou a oplatka, večeře polévka a na výslovné přání opěr rýžová kaše s Grankem, cukrem a máslem. Po večeři rozdání diplomů z tábora i ze srazu, odznaků srazu i 100 jarních kilometrů. Pak si ještě každý mohl nakoupit různé dobré i upomínkové předměty za peníze, které si zlatokopecká tlupa vydělala během tábora. Na slavnostním zakončení srazu byl náš oddíl vyhodnocen jako nejpočetnější a nejlepší dětský kolektiv!

Celkem nachozeno 24 km.

Úterý 21.7.2009:

Ráno rychlé sbalení, úklid všech místností a odchod na nádraží. Přímým vlakem odjezd až do Prahy a po přestupu do Plzně.

Celkem nachozen 1 km.

Za celý tábor Valašsko 2009 za krásného počasí nachozeno celkem 148 - 149 km.

Celkové rozdělení nákladů tábora:

jízdné na tábor a zpět

20%

jízdné vlak během tábora

8%

jízdné busem během tábora

19%

potraviny

16%

vstupy

3%

ubytování

28%

startovné na srazu

5%

ostatní náklady

1%

celkem

100%

LT-Valašsko09 - program.pdf  53.22kB
Program Letního tábora Valašsko 2009 - pdf(52kB)
LT-Valašsko09 - program.doc  49.66kB
Program Letního tábora Valašsko 2009 - doc(49kB)
 
Děkujeme za návštěvu.| Turistický oddíl mládeže 4710 a 4711 Saturn Plzeň
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one