Turistický oddíl mládeže 4710 A 4711 SATURN PLZEŇ,

!!! STRÁNKY SE NACHÁZEJÍ V REKONSTRUKCI !!!
Fotky:
Fotogalerie Krkonoše 2010

Program ke stažení:
formát doc (35,5kB)
formát pdf (40,16kB)


Turistické oddíly TOM 4710 a TOM 4711 Saturn Plzeň při Klubu českých turistů

LETNÍ TÁBOR KRKONOŠE 2010

ve dnech 5. – 13.července 2010 s ubytováním v Medvědí boudě u Špindlerova Mlýna.

Pondělí 5.7. 2010:

Dopoledne odjezd vlakem. Protože ale dojel do Prahy se zpožděním, muselo se zde čekat 2 hodiny na další spoj do Chlumce nad Cidlinou. Zde přestup na vlak do Kunčic nad Labem a do dalšího s konečnou ve Vrchlabí. Autobusem do Špindlerova Mlýna, ale protože poslední autobus na Medvědí koleno nám kvůli zpoždění ujel, odvezení všech účastníků včetně báglů dvěma auty!! až na Medvědí boudu. Ubytování v pokojích na postelích, večer již večeře – kuřecí stehno s brambory a zeleninou.

Úterý 6.7. 2010:

Celou noc silně prší. Po snídani (švédský stůl se šunkou, šunkovým a uherským salámem, tvrdým i taveným sýrem, máslem, džemem, paštikami, vánočkou, závinem, rohlíky a chlebem, lupínkami, jogurtem, mlékem a čajem) se nedalo nic podnikat, protože pořád pršelo. Počasí se trochu zlepšilo až po obědě – slepičí polévka nudlemi a rizoto – proto odchod do Špindlerova mlýna. Cestou opět začalo pršet a spásou pro nás byla na okraji Špindlu návštěva informačního centra s promítáním filmů o Krkonoších. Při zpáteční cestě stále do vršku opět déšť, bohudík nás část cesty svezlo opět auto z Medvědí boudy. Mimo Kuby a Martina se tam nacpali všichni!! K večeři špagety s masovou omáčkou a zeleninou.

Celkem 6 km.

Středa 7.7. 2010:

Počasí se umoudřilo a krásně svítilo sluníčko. Hned po snídani (švédský stůl byl pro všechny dny stejný a každý si mohl vzít s sebou na túru včetně pití co chtěl) pěšky okolo Brandlerových bud k Martinově boudě a pěknou cestou k Labské boudě, Ambrožově vyhlídce a k Pančavskému vodopádu, zpět k Labské boudě a k pramenu Labe se znaky všech měst, kterými Labe protéká. Odtud již střídavě Polskem a Českem okolo České budky po první části červené hřebenovky přes skalnatý vrcholek Violíku (polsky Labského štítu) přes vrchol polského Vavelu s mohutnou komunikační budovou ke Sněžným jámám (letos byly opět bez sněhu!!). Dále úbočím Vysokého Kola (polsky Vysokého Šišáku) až ke křižovatce s modrou značkou. Po ní již sestup přes Martinovu boudu do Medvědí boudy. K večeři vajíčková polévka s krupičkou a segedínský guláš s knedlíkem.

Celkem 16 km.

Čtvrtek 8.7. 2010:

Ráno pohodlnou cestou přes Davidovy boudy na Špindlerovu boudu. Protože zde neměli žádné razítko, návštěva blízké polské chaty nad Špindlerovou. Po další části vrcholové červené hřebenovce, tentokrát opačným směrem, přes chátrající uzavřené Petrovy boudy, Dívčí a Mužské kameny až ke křižovatce s modrou, kde jsme minulý den trasu hřebenovky ukončili. Okolo Martinovy boudy zpět na Medvědí boudu. Celý den bylo nádherné počasí. K večeři čočková polévka a uzené maso se špenátem a bramborovým knedlíkem.

Celkem 15 km.

Pátek 9.7. 2010:

Pěšky na zastávku Medvědí koleno a autobusem na Špindlerovu boudu. Odtud vzhůru na třetí část červené hřebenovky většinou Polskem přes Malý Šišák, okolo kamenného útvaru Polední kameny (polsky Slunečník) hřebenovou cestou, kdy dole pod námi byla polská jezera Welký a Malý stav, až pod Sněžku k polské Slezské boudě a základům bývalé české Obří boudy, která už před mnoha lety vyhořela. Namáhavý strmý výstup na nejvyšší vrchol České republiky – na Sněžku s polskými „létajícími talíři“ a českou poštovnou (nejvýše položená pošta v ČR). Sestup po pohodlnější polské silnici zpět ke Slezské boudě a stejnou cestou, jako dopoledne, ke Špindlerově boudě. Odtud nám již známou pohodlnou cestou přes Davidovy boudy až na Medvědí boudu. Počasí se opět vydařilo, nebe bylo bez mráčku, ale teplota i v těchto nadmořských výškách přes 30 stupňů! K večeři byla fazolová polévka s klobásou a u venkovního ohniště opékané špekáčky.

Celkem 27 km.

Sobota 10.7. 2010:

Pěšky přes Medvědí koleno do Špindlerova mlýna. Sedačkovou lanovkou na vrchol Medvědína a přes Sviňské louže a okolo Šmídovo vyhlídky na Zlaté návrší s Vrbatovou boudou. Prohlídka mohyly Hanče a Vrbaty (kteří zahynuli ve sněhové vánici při lyžařských závodech na 50 km, při čemž Vrbata pouze 200m od boudy!!) a kolem betonového přístupného bunkru k říčce Pančavě („koupání“), okolo památníku Hanče, přes vyhlídku na Pančavské vodopády a Ambrožovu vyhlídku k Labské boudě. Odtud přes Martinovu boudu na Medvědí. Stále celý den únavné horko. K večeři bramborová polévka a hovězí guláš s knedlíkem.

Celkem 16 km.

Neděle 11.7.2010:

Odpočinkový den. Pěšky na Medvědí koleno a autobusem do Špindlerova Mlýna a pěšky až k přehradě na Labi za městem. Celý den koupání a hry u přehrady, odpolední teplota +35oC!! Návrat stejným způsobem na Medvědí boudu. K večeři čočková polévka a velmi dobrá rajská omáčka s kolínky a sekanou. Po setmění jednoduchá noční hra.

Celkem 11 km.

Pondělí 12.7.2010:

Pěšky přes Medvědí koleno na Dívčí lávky. Okolo velké obory pro zimování krkonošských jelenů a srnců a ústí Červeného potoka s vodopádem stále cestou podél Bílého Labe (vodopády, peřeje) se zastávkou v zábavném ochranářském koutku až k boudě u Bílého Labe. Odtud sice vedla značená cesta na Špindlerovku, ale návrat jsme si zkrátili po neznačené silničce, která vedla přímo k Davidovým boudám. Odtud to již byl k Medvědí boudě jenom kousek cesty. K večeři krupičková polévka a kuřecí stehno s omáčkou a rýží.

Celkem 16 km.

Úterý 13.7.2010:

Po snídani naložení všech báglů i lidí do dvou aut (jedno muselo jet 2x), odjezd do Špindlerova Mlýna a autobusem do Vrchlabí. Zde nakoupení sladkých odměn na vyhodnocení táborové soutěže a pak již několika vlaky s přestupy v Kunčicích, Chlumci nad Cidlinou a Praze příjezd do Plzně.

Celkem 0 km.

Za celý tábor nachozeno celkem 107 km.

LT-Krkonoše10 - program.pdf  41.12kB
Program Letního tábora 2010 ke stažení ve formátu pdf.
LT-Krkonoše10 - program.doc  36.35kB
Program Letního tábora 2010 ke stažení ve formátu doc.
Děkujeme za návštěvu.| Turistický oddíl mládeže 4710 a 4711 Saturn Plzeň
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one