Turistický oddíl mládeže 4710 A 4711 SATURN PLZEŇ,

!!! STRÁNKY SE NACHÁZEJÍ V REKONSTRUKCI !!!
Fotky:
Fotogalerie Vysoké Tatry (fotil šéf)
Fotogalerie Vysoké Tatry (fotil Jakub)

Program ke stažení:
formát doc (43,5kB)
formát pdf (466,2kB)


Turistické oddíly TOM 4710 a TOM 4711 Saturn Plzeň při Klubu českých turistů

LETNÍ TÁBOR VYSOKÉ TATRY 2011

ve dnech 3. – 12.července 2011 s ubytováním v penzionu Sherpa v Nové Lesné.

Neděle 3.července – pondělí 4.července 2011:

Večer přímým vlakem z Plzně až do Popradu a električkou do Nové Lesné. Ubytování v pěkném penzionu. Zpět na nádraží a odjezd do Starého Smokovce. Ochutnání minerálního pramene, prohlídka dolní stanice pozemní lanovky a naučné lázeňské stezky do Nového Smokovce. Pak už zbývalo jen dojít na vlak do Starého Smokovce a odjet do Nové Lesné.

Večeře: hovězí polévka a těstoviny s kečupem a strouhaným sýrem.

Celkem 5 km.

Úterý 5.července 2011:

Ráno električkou do Starého Smokovce (1.073m) a okolo pozemní lanovky na Hrebienok (1.285m). Po červené magistrále přes Bilíkovu chatu, Sladkovskou vyhlídku, s odbočením na Reinerovu chatu, Zamkovského chatu (1.475m), Lomnickou vyhlídku a Skalnatou chatu chataře Laco Kulandy, držitele světového rekordu mezi nosiči nákladů (207,5kg), který do svých 60 let odnosil celkem 1,500.300kg !!! Cíl byl u Skalnatého plesa (1.751m). Stále strašný vítr, ale visutá lanovka na Lomnický Štít (2.634m) překvapivě jezdila. Pod Lomničákem velké stádo kamzíků. Od Skalnatého plesa hrozným klesáním pod lanovkou až do Tatranské Lomnice (850m) a električkou do Nové Lesné. Dopoledne ještě drobné přeháňky, ale odpoledne již lepší počasí.

Svačina chléb s paštikou a oplatka, večeře nudlová polévka a bramborový guláš.

Celkem 15 km.

Středa 6.července 2011:

Ráno električkou tentokrát do zastávky Štrbské Pleso. Za neutuchajícího deště k Popradskému plesu. Vzhledem k neustálému dešti nebylo možné vystoupat na Ostrvu, jak bylo v plánu, a proto po delším čekání v chatě cesta zpět přes historický cintorín s množstvím pamětních desek osob, které v Tatrách zahynuly. Ze zastávky Popradské pleso električkou návrat do Nové Lesné.

Svačina chléb se sýrem a oplatka, večeře bramborová polévka a čočka s vejcem a kyselou okurkou.

Celkem 13 km.

Čtvrtek 7.července 2011:

Již za nádherného slunečného počasí električkou do Štrbského Plesa a okolo areálu snů se skokanskými můstky ke čtyřsedadlové lanovce. Lanovkou výjezd k chatě pod Soliskem (1.840m) a Furkutskou dolinou okolo Nižného a Vyšného Wahlbergerova plesa velkým stoupáním – v závěru po řetězech – k Bystrému sedlu (2.314m). Sestup ze sedla opět po řetězech a přes sněhová pole Mlýnickou dolinou okolo jen částečně zamrzlého Okrouhlého plesa, Capieho (česky kozlího) plesa, Kozích ples a plesa nad Skokem k vodopádu Skok. Dále pořád Mlýnickou dolinou až na nádraží Štrbské Pleso a električkou na ubytovnu.

Svačina chléb s masovou pomazánkou a oplatka, večeře polévka a rizoto se zeleným salátem.

Celkem 15 km.

Pátek 8.července 2011:

Od rána zataženo, proto električkou do Starého Smokovce a autobusem k Belánské jeskyni. Její prohlídka se všem líbila. Při čekání na zpáteční autobus kreslení znaku Tatranské Kotliny, kde jeskyně leží. Zpět opět autobusem a električkou do Nové Lesné. Protože bylo málo hodin, v pozdním odpoledni ještě hry a soutěže na zahradě penzionu.

Svačina chléb s paštikou a oplatka, večeře gulášová polévka a vepřo – knedlo – zelo.

Celkem 5 km.

Sobota 9.července 2011:

Tento den se konaly dvě různé trasy – zdatnější šli na Rysy, ostatní k Hincovu plesu. Účastníci Rysů vyjeli již v 7:41 do Štrbského Plesa (1.355m) a pokračovali pěšky k Popradskému plesu. Dále Mengusovskou dolinou až k odbočce a po červené značce okolo Žabích ples po řetězech k chatě pod Rysmi (2.250m) - nejvýše položené chatě v Tatrách, která je po značném poškození lavinou v generální opravě a dále až na vrchol Rysů (2.499m). Stejnou cestou zpět (Kuba, jako nosič, snášel na zádech sud od piva a další materiál dolů k Popradskému plesu), cestou setkání s druhou skupinou. Ta vyjela električkou na zastávku Popradské pleso (1.220m), pěšky došla k Popradskému plesu a bez odbočení stále Mengusovskou dolinou až k Hincovu plesu (1.964m). Stejnou cestou zpět na zastávku Popradské pleso a již všichni električkou do Nové Lesné. Celý den pěkné slunečné počasí.

Svačina chléb se sýrem a oplatka, večeře hrachová polévka, bramborová kaše, párky a kyselé okurky.

Celkem 21 - 12 km.

Neděle 10.července 2011:

Dnešního dne byly trasy dokonce tři. Všichni sice odjeli električkou do Starého Smokovce (1.073m), ale nejzdatnější šli odtud na Slavkovský štít (2.452m). Při zpáteční cestě si ještě prohlídli Studenovodské vodopády a vrátili se do Starého Smokovce a električkou do Lesné. Další skupina vyjela ze Smokovce pozemní lanovkou na Hrebienok (1.285m). Pěšky napřed po magistrále k Zamkovského chatě a Malou Studenou dolinou velkým stoupáním na Téryho chatu (2.015m). Stejnou cestou zpět a přes Studenovodské vodopády, Bilíkovu chatu a Hrebienok do Starého Smokovce a vlakem do Lesné. Poslední skupina ze Smokovce prošla Studenovodské vodopády a pěšky podél Studenovodského potoka došla až do Tatranské Lesné. Odtud električkou s přestupem ve Smokovci do Nové Lesné.

Svačina rohlíky s tvrdým sýrem a oplatka, večeře polévka a rýžová kaše s grankem, cukrem a máslem.

Celkem 27km, 18km, 5km.

Pondělí 11.července – úterý 12.července 2011:

Sbalení a odjezd električkou do Štrbského Plesa. U plesa projížďka na lodičkách. Po návratu do Lesné odjezd do Popradu a dalším vlakem až do Plzně. Jenže v Praze asi zapomněli naše vagony připojit k vlaku do Plzně, takže příjezd byl o hodinu později – až v sedm hodin ráno.

Svačina rohlíky, chléb s paštikou, oplatka, večeře polévka a rajská omáčka s knedlíkem.

Celkem 4 km.

Za celý tábor nachozeno celkem 87 km – 105 km.

Letní tábor Tatry 2011 - program.pdf  477.4kB
Program Letního tábora 2011 ke stažení ve formátu pdf.
Letní tábor Tatry 2011 - program.doc  44.54kB
Program Letního tábora 2011 ke stažení ve formátu doc.
Děkujeme za návštěvu.| Turistický oddíl mládeže 4710 a 4711 Saturn Plzeň
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one