Turistický oddíl mládeže 4710 A 4711 SATURN PLZEŇ,

!!! STRÁNKY SE NACHÁZEJÍ V REKONSTRUKCI !!!
Fotky:
Fotogalerie Podzimní tábor - Prášily 2009

Program ke stažení:
formát doc (30kB)
formát pdf (35kB)


Turistické oddíly TOM 4710 a TOM 4711 Saturn Plzeň při Klubu českých turistů

PODZIMNÍ TÁBOR PRÁŠILY

Ve dnech 28. října – 1. listopadu 2009, ubytování v chatě KČT v Prášilech.

Středa 28. října 2009:

Dopoledne vlakem do Přeštic, výlukovým autobusem do Klatov a dalším vlakem do Sušice. Po delším čekání odjezd autobusem do Prášil. Ubytování v pěkné chatě KČT. Odpoledne prohlídka páru opravdových živých bizonů amerických za zdejší botanickou zahradou, a krásného dětského hřiště s lanovými atrakcemi a houpačkou. K večeři polévka a jídlo z vlastních zásob.

Celkem nachozeno 5 km.

Čtvtek 29. října 2009:

Po snídani odjezd autobusem do Dobré Vody. Prohlídka zázračného pramene, kostela svatého Vintíře se skleněným oltářem a křížovou cestou (jediný oltář toho druhu na světě), dále pod vrcholem Březníku Vintířovy kaple a na vrcholu krásné Vintířovy skály. Sestup z Březníku a okolo nově opravené chaty Rovina stále lesem až na Vysoký hřbet. Dále okolo vyhlídky na Poledník a Oblík na parkoviště a po silnici a cyklistické stezce přes Skelnou do Prášil. Svačina chléb se sýrem a oplatka, večeře polévka a oblíbený bramborový guláš.

Celkem nachozeno 20 km.

Pátek 30. října 2009:

Brzy ráno autobusem na Novou Hůrku a pěšky kolem zbytků kaple a památníku na Hůrce až k jezeru Laka. Zde pro procvičení azimutů pro nadcházející turistické závody krátký azimutový závod. Zpáteční cesta vedla přes Zlatý Stoleček a bývalou obec Ždánidla na hraniční přechod s Německem – Gsenget. Zpět na křižovatku a po pohodlné cestě do Prášil. Po návratu na ubytovnu procvičování úkolů pro turistické závody, večer první promítání v rámci oslav 80 let trvání našeho odboru KČT Lokomotiva Plzeň. Svačina chléb s paštikou a oplatka, večeře polévka a vepřové maso z konzervy, bramborové knedlíky a kyselé zelí.

Celkem nachozeno 18 km.

Sobota 31. října 2009:

Ráno mráz –8 stupňů, bezmračné, slunečné tmavomodré nebe. Pěšky z chaty stále do mírného vršku až k Prášilskému jezeru (1.080 m.n.m.) a přes Liščí díry a Předěl na vrcholek Poledníku (1.315 m.n.m.) Mimořádně otevřená rozhledna poskytla nádherný kruhový výhled na všechny vrcholy české i bavorské Šumavy. Byl vidět i celý hřeben rakouských Alp, což se povede pouze několikrát za rok. Zpáteční cesta byla naplánována jinou cestou – přes Frantův most do Prášil. Ale vzhledem ke špatnému odbočení (proti slunci nebyla turistická směrovka vidět) jsme se po 2,5 km museli vrátit zpět pod Poledník a opět přes Předěl a Liščí Díry a Slunečnou do Prášil. Večer první část oddílových turistických závodů – turistické a topografické značky, kulturně poznávací činnost a dřeviny, potom další promítání. Svačina chléb s paštikou, nebo sýrem, špekáček a oplatka, večeře polévka, těstoviny s masovou omáčkou, kečupem a strouhaným sýrem a okurkový salát.

Celkem nachozeno 23 km.

Neděle 1. listopadu 2009:

Sbalení báglů, vyklizení pokojů a na hřišti druhá část turistických závodů (hod míčkem a orientace mapy). Po obědě (polévka a oblíbená rýžová kaše s grankem, cukrem a máslem) opuštění chaty a po prohlídce farmy s daňky a historické keltské vesnice odjezd autobusem do Železné Rudy a vlakem do Plzně. Svačina chléb s masovou pomazánkou a oplatka. I tento den krásné slunečné počasí.

Celkem nachozeno 5 km.

Za celý podzimní tábor nachozeno celkem 71 km.

PT-Prášily09 - program.doc  30.21kB
Program podzimního tábora Prášily 2009 - doc(30kB)
PT-Prášily09 - program.pdf  35.71kB
Program podzimního tábora Prášily 2009 - pdf(35kB)
Děkujeme za návštěvu.| Turistický oddíl mládeže 4710 a 4711 Saturn Plzeň
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one