Turistický oddíl mládeže 4710 A 4711 SATURN PLZEŇ,

!!! STRÁNKY SE NACHÁZEJÍ V REKONSTRUKCI !!!
Fotky:
Fotogalerie Podzimní tábor - Beroun 2010

Program ke stažení:
formát doc (28kB)
formát pdf (40,79kB)


Turistické oddíly TOM 4710 a TOM 4711 Saturn Plzeň při Klubu českých turistů

PODZIMNÍ TÁBOR
ČESKÝ KRAS 2010, BEROUN

ve dnech 27. – 30. října 2010 s ubytováním v klubovně TOM Beroun.

Středa 27.října 2010:

Ráno vlakem odjezd do Berouna. Po rozložení lehátek a zabydlení, prohlídkakmm hezkého historického náměstí se dvěma vstupními branami a zbytky opevnění. Po obědě z vlastních zásob odchod do Kauflandu na velký nákup. Po vybalení všech potravin znova přes náměstí k rozhledně na Městské hoře nad Berounem, kde v medvědáriu pobíhali medvědi, kteří hráli ve večerníčkách. Pod rozhlednou byl i pěkně zařízený dětský areál. Při návratu ještě návštěva venkovní expozice Barandea a v ubytovně uvaření večeře (těstoviny s kečupem a strouhaným sýrem a okurkovým salátem) . Večer hry a nácvik na turistické závody.

Celkem nachozeno 16 km.

Čtvrtek 28.října 2010:

Po snídani odjezd autobusem až ke vstupu do Koněpruských jeskyní. Prohlídka celého okruhu s více než 500 schody – s krásnou krápníkovou výzdobou a se středověkou penězokazeckou dílnou. Naše cesta dále pokračovala přes vesnici Tobolka do národní přírodní rezervace Koda, kde byl mohutný krasový vývěr vody, obezděný kapličkou. Odtud stále bukovým lesem až do Tetína. Zde návštěva muzea a zříceniny Tetina hradu, a pak již nejkratší cestou přes berounské nádraží do ubytovny. Svačina chléb s paštikou, mandarinka a oplatka, večeře gulášová polévka, vepřové maso, bramborový knedlík a kyselé zelí. Večer opět nácvik na TZ.

Celkem nachozeno 15 km.

Pátek 29.října 2010:

Vlakem do stanice Karlštejn a pěšky stále do vršku na hrad Karlštejn. Odtud další cestou okolo historického dubu sedmi bratří (stáří 350 let, obvod 460 cm) a přes vesnici Mořina k lomu Velká Amerika, který jsme celý obešli, dále s mírným blouděním k dalšímu kaňonu  - lomu Mexiko a nakonec ke kaňonu Malé Ameriky. Zde sestup až dolů k vodní hladině, kde se nám nabídla parta mladých lidí, že nás zavedou do podzemních štol. Po opětovném výstupu s baterkami průzkum starých šachet, vytesaných ve vápenci, kde již byli zazimovaní netopýři. Zápis ve „vrcholové“ knize a od Malé Ameriky opět přes dub sedmi bratří a Karlštejn na železniční stanici Karlštejn. Dvoupatrovým vlakem odjezd do Berouna. Svačina chléb s máslem a sýrem, mandarinka a oplatka, večeře nudlová polévka a bramborový guláš. Před večerem trénink v házení míčků na cíl a večer testy ze všech disciplin turistických závodů. V kategorii nejmladších byla nejlepší Eliška s 1 trestnou minutou, v mladších Klára B. s nulou a ve starších Martina také s nulou.

Celkem nachozeno 17 km.

Sobota 30.října 2010:

Ráno sbalení báglů, složení lehátek a pěšky po první značené turistické cestě, kterou již více než před 120 lety vyznačil sám tehdejší předseda klubu českých turistů Vojta Náprstek ke svatému Jánu pod skalou. Prohlídka obou chrámů (starého ve skále i nového, který se opravuje) a poustevnické jeskyně se silným zázračným pramenem. Potom náročný výstup ke křížku na nejvyšším vrcholku skály a stejnou cestou zpět do Berouna. Po obědě (bramborová polévka a rýžová kaše s cukrem, grankem a máslem odchod na nádraží. Svačina chléb s masovou pomazánkou a oplatka.

Celkem nachozeno 12 km.

Za celý tábor nachozeno celkem 60 km.

PT-CeskyKras10_Beroun - program.pdf  41.77kB
Program Podzimního tábora 2010 ke stažení ve formátu pdf.
PT-CeskyKras10_Beroun - program.doc  28.67kB
Program Podzimního tábora 2010 ke stažení ve formátu doc.
Děkujeme za návštěvu.| Turistický oddíl mládeže 4710 a 4711 Saturn Plzeň
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one