Turistický oddíl mládeže 4710 A 4711 SATURN PLZEŇ,

!!! STRÁNKY SE NACHÁZEJÍ V REKONSTRUKCI !!!
Turistické oddíly TOM 4710 a TOM 4711 Saturn Plzeň při Klubu českých turistů

PODZIMNÍ TÁBOR JIZERSKÉ HORY, KRKONOŠE

ve dnech 26. – 29. října 2011 s ubytováním v Domě dětí v Jablonci nad Nisou.

Středa 26. října 2011:

Dopoledne autobusem do Zličína, metrem na Černý Most a dalším autobusem do Jablonce nad Nisou. Z autobusového nádraží pěšky do Domu dětí – střediska volného času – kde bylo ve velkém sále ubytování. Večeře sekaná, kyselé zelí a bramborové knedlíky.

Celkem nachozeno 1 km.

Čtvrtek 27. října 2011:

Z ubytovny pěšky až k vlakové zastávce Jablonecké Paseky na okraji Jablonce. Dále stále po zelené značce až k sošce svatého Františka z roku 1760 a k chatě a rozhledně Bramberk. Obě však byly uzavřené. Další navštívenou rozhlednou, na kterou už bylo možné vystoupat, byla Slovanka u stejnojmenné chaty (55 točivých schodů). Zpáteční cesta pokračovala po zelené značce po serpentinách Simerink až k modré značce a okolo pstruhových líhní k Jablonecké přehradě. Podél přehrady a sídliště Mšeno návrat na ubytovnu. Svačina chléb s masovou pomazánkou a oplatka, večeře polévka a rýžová kaše s cukrem, grankem a máslem.

Celkem nachozeno 18 km,

Pátek 28. října 2011:

Hned ráno odjezd vlakem ze stanice Jablonec zastávka směrem na krkonošský Harrachov. Cesta se trochu zkomplikovala tím, že mezi Smržovkou a Tanvaldem byla výluka – muselo se přestoupit na autobusy. Od nádraží v Harachově okolo skokanského areálu letů na lyžích až k Mumlavským vodopádům. Prohlídka vodopádů ze všech stran včetně obrovských obřích hrnců v řečišti Mumlavy.Zpáteční cesta vedla přes celý Harrachov až na nádraží. Večer první část oddílových turistických závodů – turistické a topografické značky, kulturně poznávací činnost, dřeviny a uzlování. Svačina chléb se sýrem a oplatka, večeře polévka a čočka s klobásou a zeleným salátem.

Celkem nachozeno 14 km.

Sobota 29. října 2011:

Sbalení a celé dopoledne 2. část oddílových turistických závodů – hod míčkem, lanová lávka a mezinárodní KPČ. Po obědě – čočková polévka – odchod na autobus. Odjezd do Prahy Černý Most, metrem na Zličín a dalším autobusem do Plzně. Svačina salám vysočina, rohlíky a 2 oplatky.

Celkem nachozeno 1 km.

Za celý tábor nachozeno celkem 34 km.

Děkujeme za návštěvu.| Turistický oddíl mládeže 4710 a 4711 Saturn Plzeň
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one