Turistický oddíl mládeže 4710 A 4711 SATURN PLZEŇ,

!!! STRÁNKY SE NACHÁZEJÍ V REKONSTRUKCI !!!

Jarní tábor 2007

Turistické oddíly TOM 4710 a TOM 4711 Saturn Plzeň při Klubu českých turistů

JARNÍ TÁBOR SRNÍ 2007

 ve dnech 24.února – 1.června 2007 s ubytováním v sále hasičárny Srní.

Fotky:
Fotogalerie Jarní tábor - Srní 2007
Program ke stažení:
formát doc (31kB)
formát pdf (110,22kB)

Sobota 24.února 2007:

Ráno, tentokrát bez lyží, odjezd vlakem do Horažďovic – předměstí, dalším vlakem do Horažďovic a autobusem do Srní, kde nebyla po sněhu ani památka. Po ubytování v nově zařízeném sále místní hasičské zbrojnice odchod okolo hotelu Vydra, akumulační nádrže, vodního zámku, Klostermannovy vyhlídky, Sedla, bývalého plavebního kanálu bez vody a Mechova (Mosau) nazpět do Srní. Celý den bylo krásné slunečné počasí a teplo. K večeři byla polévka + těstoviny s kečupem a sýrem..

Celkem nachozeno 8 km.

Neděle 25.února 2007:

Snídaně čaj s „buchtovinou“ z vlastních zásob. Dopoledne pěšky přes Staré Srní ke Vchinicko–Tetovskému plavebnímu kanálu, podél něj okolo odbočky na Oblík a penzionu u Frúhaufů až na Rokytu, kde byla pěkná sbírka všech druhů šumavských kamenů a informační středisko, dále na kralovácký dvorec Antýgl, zpět k mostu přes Vydru a stále z vršku okolo Turnerovy chaty (v řece obří hrnce) do Čeňkovy Pily. Protože už nejel žádný autobus, pořád pěšky až do Srní. Téměř celý den bylo hezky, až k večeru mírně poprchávalo. Ke svačině byl chléb se sýrem a tatranka, k večeři polévka + bramborový guláš (+ později ještě jako moučník těstoviny s granulovaným čajem a cukrem

Celkem nachozeno 22 km.

Pondělí 26.února 2007:

Snídaně čaj a koláč s drobenkou. Ráno odjezd autobusem na Modravu a za drobného sněžení pěšky podél Modravského potoka kolem Modravského mostu a křižovatky Na Ztraceném na vrchol Březníku – místa pod nejvyšší horou Šumavy Luzným. Všude mnoho sněhu, vítr a zima. Stejnou cestou návrat zpět, na Modravě už padal sníh s deštěm. Autobusem odjezd do Srní. Naprosto celý den padal sníh. Ke svačině byl chléb s játrovou paštikou a celá velká čokoláda, k večeři polévka + rizoto se sýrem.

Celkem nachozeno 16 km.

Úterý 27.února 2007:

Snídaně čaj a chléb s máslem a džemem. Ráno opět autobusem na Modravu. Podél Roklanského potoka na Rybárnu a po strmé cestě k Tříjezerní slati, která ale není v zimě přístupná. Dále okolo křižovatky Pod Oblíkem až k Javoří Pile a stejnou cestou zpět až pod Oblík. Odtud stále z vršku až  k plavebnímu kanálu, a podél něho (s odbočením k Hauswaldské kapli se zázračným pramenem, který ale v zimě nefungoval), až na konec plavebního kanálu, který končil v kamenné budově jímacího objektu pro elektrárnu v Čeňkově Pile. Zajímavá prohlídka vnitřku budovy. Krátce ještě podél kanálu bez vody a pak odbočení do Srní. Celý den padal jemný suchý sníh, který zůstal ležet v malé vrstvě i v Srní. Ke svačině chléb se sýrem a sušenka, k večeři polévka + hovězí omáčka s brambory.

Celkem nachozeno 17 km.

Středa 28.února 2007:

Snídaně čaj a perníčky. Dopoledne odjezd autobusem do Kašperských Hor a pěšky výstup na hrad Kašperk. Cestou velké množství vyvrácených stromů po vichřici – i z hradu vítr odnesl střechu jedné ze dvou věží i s celým krovem. Cestou na hrad docela pěkné teplé počasí, ale po celou zpáteční cestu dost silně pršelo. Po návratu do Kašperek prohlídka dvou muzeí – hraček a starých motocyklů. Protože pořád pršelo, opět autobusem návrat do Srní. Ke svačině byl chléb se sýrem a játrovou paštikou a celá velká čokoláda, k večeři polévka + rajská omáčka, sekaná, knedlík.

Celkem nachozeno 6 km.

Čtvrtek 1.března 2007:

Snídaně čaj, perníčky a chléb s máslem a džemem. Protože od noci neustále silně pršelo a foukal ostrý vítr, nebylo možné už nikam jít. Hry a soutěže na ubytovně, sbalení, úklid a po obědě (hranolky s tatarkou a kečupem) odchod na autobus. Po dojezdu do Sušice ještě na nádraží 1 a 3/4 hodiny čekání na vlak. Ke svačině chléb s masovou pomazánkou, sušenka a balíček křupek. Vlakem s přestupem v Horažďovicích-předměstí návrat do Plzně ve 20 hodin.

Celkem nachozeny 2 km.

Za celý tábor nachozeno celkem 71 km.

06.11.2011 15:01:11
kubasevca
Děkujeme za návštěvu.| Turistický oddíl mládeže 4710 a 4711 Saturn Plzeň
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one