Turistický oddíl mládeže 4710 A 4711 SATURN PLZEŇ,

!!! STRÁNKY SE NACHÁZEJÍ V REKONSTRUKCI !!!

Jarní tábor 2008

Turistické oddíly TOM 4710 a TOM 4711 Saturn Plzeň při Klubu českých turistů

JARNÍ TÁBOR DĚDOV 2008

ve dnech 1. – 6. března s ubytováním v chalupě tomíků v Dědově.

Fotky:
Fotogalerie Jarní tábor - Dědov 2008 (fotil šéf - Ivo Poduška)
Fotogalerie Jarní tábor - Dědov 2008 (fotil Jakub Ševčík)
Program ke stažení:
formát doc (30,5kB)
formát pdf (43,25kB)

Sobota 1. března 2008:

Ráno, tentokrát bez lyží, odjezd vlakem s přestupy v Praze, Hradci Králové a Týništi nad Orlicí do Dědova. Cestou vlakem silná bouřka s vichřicí, která porazila i nějaké stromy přes koleje, takže bylo menší zpoždění. Za stálého drobného deště po silnici odchod na ubytovnu. Vybalení a zatopení ve velké peci. Celý zbytek dne i v noci pršelo, takže se nedalo nikam jít. Večeře polévka + vlastní zásoby.

Celkem nachozeno 3 km.

Neděle 2 března 2008:

Ráno vlakem s přestupem v Teplicích nad Metují do zastávky Teplice nad Metují – město. Za vytrvalého deště pěšky přes celé město a okolo teplého pramene až ke vstupu do Teplických skal. Dále údolím s výhledy na jednotlivé skalní útvary k odbočce na vrchol skalního hradu Střmen (za velmi silného větru a deště se sněhem po 300 strmých schodech). Po sestupu z vyhlídky Střmenu okolo Goethovy desky k začátku prohlídkového okruhu Sibiř (obtížný vstup schody, přes které tekla proudem voda).Mezi krásnými skalními útvary (kterých bylo cestou označeno 70 !) byl okruh dlouhý 2 km. Stejnou cestou, již za pěkného a i slunečného počasí zpět přes město na zastávku Teplice nad Metují – město, vlakem do Teplic nad Metují, a protože další vlak jel až za 2 hodiny, po silnici pěšky do Dědova. Svačina chléb s paštikou, oplatka, večeře polévka + bramborový guláš s chlebem.

Celkem nachozeno 19 km.

Pondělí 3. března 2008:

Stejným vlakem, jako minulý den, opět s přestupem v Teplicích nad Metují, do zastávky Adršpach. Hned za nádražím (mimo hlavní pokladnu) vstup na vycházkový okruh. Mnoho zajímavých útvarů – Homole, Varhany, Přilba, Dvojčata, Sloní náměstí, Koberce, Eliščina věž, Madona, Hlava lvice, Milenci, Starosta+Starostová, Myší díra, Malý a Velký vodopád a mnoho dalších. Z okruhu na Sibiři odbočení Vlčí roklí do Teplic nad Metují a autobusem přímo před naší chalupu. Svačina chléb se sýrem a oplatka, večeře rýžová kaše s kakaem, cukrem a máslem.

Celkem nachozeno 14 km.

Úterý 4. března 2008:

Ráno vlakem za nádherného slunečného počasí bez jediného mráčku na opačnou stranu - do Žďáru a pěšky po silnici do Police nad Metují (krásná radnice na náměstí). Po návštěvě informačního centra s mnoha prospekty pokračování v cestě k oblasti Ostaš. Prohlídka vycházkového okruhu „Bludiště“ (opravdové bludiště mezi skalami), Krtičkovy a Frýdlandské vyhlídky, vrcholu Ostaše, Čertova auta a dále v Kočičích skalách sluje Českých bratří, a údolím Klučanky kolem nádraží Dědov na ubytovnu. Po návratu z túry prohlídka výstavy starých řemesel a života v Dědově a okolí s ukázkou prací na tkalcovském stavu a kolovrátku. Svačina chléb s masovou pomazánkou+oplatka, večeře polévka + čočka s volským okem, nebo smaženou uzeninou a rohlíky.

Celkem nachozeno 18 km.

Středa 5.března 2008:

Vlakem, zase s přestupem v Teplicích nad Metují opět za krásného slunečného, i když chladného počasí do Adršpachu a pěšky s odbočkou přes zříceninu hradu Adršpach stále po okraji lesa okolo Liščí hory, hory Čáp (krásný výhled na zasněžené Krkonoše), Jiráskovy skály, zámku a hradu Skála a Ostrohu u Javora přímo k ubytovně. Svačina chléb s paštikou + oplatka, večeře těstoviny s masovou omáčkou, kečupem a strouhaným sýrem.

Celkem nachozeno 18 km.

Čtvrtek 6.března 2008:

Hned ráno sbalení a úklid chalupy a odchod na nádraží. Vlakem z Dědova přes Týniště nad Orlicí, Hradec Králové (výluka vlaku – jel autobus) a Prahu do Plzně – příjezd bez zpoždění. Svačina chléb a vepřová konzerva s hořčicí a cibulí + oplatka.

Celkem nachozeno 1 km.

Za celý jarní tábor bylo nachozeno 73 km.

10.02.2012 10:26:47
kubasevca
Děkujeme za návštěvu.| Turistický oddíl mládeže 4710 a 4711 Saturn Plzeň
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one