Turistický oddíl mládeže 4710 A 4711 SATURN PLZEŇ,

!!! STRÁNKY SE NACHÁZEJÍ V REKONSTRUKCI !!!

Letní tábor 06

Turistické oddíly TOM 4710 a TOM 4711 Saturn Plzeň při Klubu českých turistů

Letní tábor - FaTaLi 2006

ve dnech 2. - 13. července 2006 s ubytováním ve škole v Liptovském Mikuláše

Fotky:
Fotogalerie Letní tábor - FaTaLi 2006
Program ke stažení:
formát doc (39kB)
formát pdf (119,57kB)

Neděle 2. 7. 2006:

Ráno odjezd vlakem do Prahy, přestup na vlak do Žiliny. Ten měl ale zpoždění, takže další spoj ze Žiliny zatím odjel. Do Liptovského Mikuláše příjezd téměř s dvouhodinovým zpožděním. Autobusem MHD do školy, ubytování v tělocvičně, vyložení zásob ve cvičné školní kuchyni. Večer zahájení táborové hry ze života indiánů.

Pondělí 3. 7. 2006:

Dopoledne pěšky podél řeky Váh (s broděním ledového přítoku - říčky Smrečanky) přes Závažnou Porubu do Liptovského Jána. Koupání v termálním venkov-ním koupališti, kde ale voda, vzhledem k velmi vysoké teplotě vzduchu, nijak moc teplá nepřipadala. Zpáteční cesta do Liptovského Mikuláše už autobusem.

Celkem nachozeno 15 km

Úterý 4. 7. 2006:

Ráno odchod na autobusové nádraží a autobusem odjezd do Jasné v Nízkých Tatrách. Otevřenou lanovkou pro 6 osob s jedním přestupem výjezd pod vrchol Chopku. Okolo Kamenné chaty na skalnatý vrcholek Chopku (2024 m.n.m.), zpět ke Kammené chatě a dále přes Demanovské sedlo do Krupova sedla. Odtud velmi strmý výstup na nejvyšší vrchol Nízkých Tater - Ďumbier (2044 m.n.m.). Stejnou cestou zpět do Krupovo sedla a po úbočí Ďumbieru na chatu M.R.Štefánika. Od chaty úmorným sestupem do Vyšné Bocy a odtud autobusem do Královej Lehoty a vlakem, který jsme dobíhali již stojící na nádraží, do Liptovského Mikuláše.

Celkem nachozeno 23 km

Středa 5. 7. 2006:

Z autobusového nádraží busem do Kvačan v Nízkých Tatrách a Kvačanskou dolinou stále do vršku proti proudu říčky až ke skanzenu staré funkční vodní pily a zatím ještě uzavřeného vodního mlýna Oblazy. Prohlídka vnitřku fungující pily, hry u řeky. Stajnou cestou zpět do Kvačan a autobusem do Liptovského Mikuláše.

Celkem nachozeno 15 km

Čtvrtek 6. 7. 2006:

Brzy ráno autobusem přes Poprad do Starého Smokovce ve Vysokých Tatrách. Pěšky podél pozemní lanovky na Hrebienok a dále okolo Bilíkovy chaty ke Studenovodským vodopádům a okolo Obrovského vodopádu na magistrálu. Po ní okolo Skalnaté chaty až na Skalnaté pleso. Odtud velmi příkrým klesáním přes mezistanici lanovky Štart do Tatranské Lomnice. Cestou neuvěřitelné pohledy na strašné lesní polomy. Z Tatranské Lomnice vlakem přes Studený Potok a Poprad do Liptovského Mikuláše. V noci 1.skupina spánek venku pod širákem (taborová hra).

Celkem nachozeno 23 km

Pátek 7. 7. 2006:

Odpočikový den. Dopoledne na autobus, který ale vůbec nepřijel. Proto pěšky s mírným blouděním do Liptovského Trnovce na koupaliště v autokempu u přehrady Liptovská Mara. Koupání, jízda na vodních šlapadlech. Nazpět do Liptovského Mikuláše autobusem. V noci 2.skupina spánek venku pod širákem (taborová hra).

Celkem nachozeno 15 km

Sobota 8. 7. 2006:

Ráno vlakem do zastávky Kralovany s přestupem v Kralovanech - Malá Fatra. Ze zastávky napřed po silnici k ústí Bystřičky a poté neustálým stoupáním nejdříve po úzké silničce, pak po "cestě" a nakonec křovím a kopřivami na křižovatku Meziholie. Odtud již bez báglíků velmi prudkým a náročným stoupáním až na vrcholek Velkého Rozsutce (1610 m.n.m.). Celou cestu, která vedla po vápencových kamenech a místy i po řetězech, bylo velké množství rozkvetlé vzácné květeny. Stejnou cestou návrat až k zastávce Kralovany a vlakem přes Kralovany do Liptovského Mikuláše

Celkem nachozeno 23 km

Neděle 9. 7. 2006:

Protože v neděli po 9.hodině autobus nejel, po čekání na autobusovém nádraží, kde se na trávníku hráli hry, odjezd až v 10:40 autobesem do Liptovského Jána k zotavovně Ďumbier. Jánskou dolinou až k odbočce a Staniškovskou dolinou na vrchol Slemy (1519 m.n.m.) v Nízkých Tatrách. Prohlídka ztroskotaného vojenského letadla z 2.svět. války s památníkem zahynulých vojáků. Odtud na Michalovské sedlo a Polanu Ohniště. Výstup na vrcholek krasového vápencového Ohniště (1539 m.n.m.), hledání unikátního přírodního utvaru - 20m vysokého skalního okna.Cestou k oknu ve vápencových skalách velké množství vzácné květeny včetně protěže alpské. Z vrcholu Ohniště zpět na Polanu a přes Svidovské sedlo na horáreň pod Bystrou - i když se značným blouděním - chybělo zde turistické značení. Po svážné silnici, která však byla o dost delší, pokračování do Jánské doliny. Protože poslední autobus nám již ujel, stpnutí osobního auta, které nás nadvakrát odvezlo až do školy v Liptovském Mikuláši. Zbytečk výpravy se z Ohniště vracel přes Slemu do Liptovského Hrádku a vlakem do LM. Návrat všech před 22. hodinou. V noci ještě 3.skupina spaní venku pod širákem (taborová hra).

Celkem nachozeno 28km, 29km, 33km

Pondělí 10. 7. 2006:

Odpočinkový den - dopoledne hry a soutěže táborové hry, odpoledne autobusem do Liptovsého Trnovce na koupaliště v kempu. Večer zpět k Aquaparku a autobusem MHD do Liptovského Mikuláše.

Celkem nachozeno 5 km

Úterý 11. 7. 2006:

Ráno autobusem do Demanovské doliny v Nízkých Tatrách, prohlídka jeskyně Svobody s nádhernou krápníkovou výzdobou. Po prohlídce pěšky k Vrbickému plesu a k zastávce autobusu v Jasné pod Chopkom. Odtud autobusem do Liptovského Mikuláše.

Celkem nachozeno 12 km

Středa - čtvrtek 12. 7. - 13. 7. 2006:

Dopoledne dokončení táborové indiánské hry, sbalení a po obědě vyhodnocení hry s odměnami (lízátka, gumoví medvídci a nanukové dorty). Po večeři odchod ze školy a autobusem MHD odjezd na nádraží. Večením vlakem již bez přestupů s pohodlným vyspáním do Plzně (příjezd v 6 hodin ráno).

Celkem nachozeno 3 km

Za celý tábor FaTaLi (Fatra-Tatra-Liptov) nachozeno celkem 162 -167 km

Jídelníček:

Neděle 2. 7. 2006:

Večeře: polévka a další jídlo z vlastních zásob

Pondělí 3. 7. 2006:

Svačina: chléb se sýrem, oplatka

Večeře: polévka a těstoviny s kečupem a sýrem.

Úterý 4. 7. 2006:

Svačina: chléb s paštikami, sušenka a jablko

Večeře: polévka, bramborová kaše s párkem a okurkovým salátem

Středa 5. 7. 2006:

Svačina: salám, sýr, rohlíky, sušenka a pomeranč

Večeře: polévka a rizoto s okurkovým salátem

Čtvrtek 6. 7. 2006:

Svačina: paštiky s chlebem a rohlíky, sušenka

Večeře: polévka, omáčka shovězím masem a brambory

Pátek 7. 7. 2006:

Svačina: masová pomazánka s chlebem, sušenka

Večeře: polévka a čočka s rohlíkem

Sobota 8. 7. 2006:

Svačina: chléb se sýrem, sušenka

Večeře: polévka a bramborový guláš s chlebem

Neděle 9. 7. 2006:

Svačina: špekáček, sýr, paštika, chléb a sušenka

Večeře: pouze hustá čočková polévka

Pondělí 10. 7. 2006:

Oběd: rajská omáčka s knedlíkem

Svačina: velká oplatka

Večeře: polévka a rýžová kaše s cukrem a Grankem

Úterý 11. 7. 2006:

Svačina: škvarky, sýr, chléb a oplatka

Večeře: polévka a meruňkové knedlíky s cukrem a tvarohem

Středa 12. 7. 2006:

Oběd: polévka a makový závin s čajem

Večeře: polévka a hranolky s kečupem a tatarkou

18.09.2011 19:09:44
kubasevca
Děkujeme za návštěvu.| Turistický oddíl mládeže 4710 a 4711 Saturn Plzeň
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one