Turistický oddíl mládeže 4710 A 4711 SATURN PLZEŇ,

!!! STRÁNKY SE NACHÁZEJÍ V REKONSTRUKCI !!!

Letní tábor 2007

Turistické oddíly TOM 4710 a TOM 4711 Saturn Plzeň při Klubu českých turistů

LETNÍ TÁBOR VYSOKÉ TATRY 2007

 ve dnech 9. – 20.července 2007 s ubytováním v penzionu Nová Lesná.

Fotky:
Fotogalerie Letní tábor - Vysoké Tatry 2007 (fotil šéf - Ivo Poduška)
Fotogalerie Letní tábor - Vysoké Tatry 2007 (fotila Jana Bervidová)
Fotogalerie Letní tábor - Vysoké Tatry 2007 (fotil Jakub Ševčík)
Program ke stažení:
formát doc (41kB)
formát pdf (125,14kB)

Pondělí 9.7. – úterý 10.7.2007:

Večer odjezd vlakem do Prahy, přestup na vlak do Popradu. Ten ale měl zpoždění 60 minut, takže do Nové Lesné příjezd električkou poněkud později. Ubytování v nově postaveném penzionu na čtyřech pokojích – vždy i s koupelnami. Celý den drobně prší. Odpoledne v blízkém lese první ze zlatokopeckých her – lov králíků. K večeři gulášová polévka a vlastní zásoby.

Celkem nachozeno 8 km

Středa 11.7.2007:

Až v 9:30 odjezd električkou do Štrbského Plesa. Odtud k „areálu snů“ se skokanským můstkem a lanovkou k chatě pod Soliskem (1.840 m.n.m.). Dále již pěšky Furkutskou dolinou okolo Nižného a Vyšného Wahlenbergova plesa (Vyšné pleso bylo z poloviny zamrzlé) velkým stoupáním – v závěru po řetězech – na Bystré sedlo (2.314 m.n.m.). Při sestupu vedla cesta opět po řetězech a přes velké sněhové pole Mlýnickou dolinou okolo úplně zamrzlého Okrouhlého plesa, Capieho (česky Kozlího), Kozích ples a plesa nad Skokom k vodopádu Skok a dále pořád Mlýnickou dolinou až na nádraží Štrbské Pleso a električkou do Nové Lesné.

Svačina – chléb se sýrem, oplatka, večeře - hovězí polévka a těstoviny s kečupem a sýrem.

Celkem nachozeno 15 km

Čtvrtek 12.7.2007:

Ráno električkou do Starého Smokovce (1.010 m.n.m.). Pěšky podél zubačkové pozemní lanovky na Hrebienok (1.285 m.n.m.) a dále po Tatranské magistrále s krásnými výhledy ke Slezskému domu (1.670 m.n.m.). Po magistrále dále až k Batizovskému plesu (1.884 m.n.m.) a stejnou cestou návrat ke Slezskému domu a po asfaltové silnici sestup do Tatranské Poljanky. Cestou další zlatokopecká hra – na pašeráky. Električkou návrat do Nové Lesné.

Svačina – chléb s játrovou paštikou, oplatka a jablko, večeře – bramborová polévka a čočka s vajíčkem a rohlíky.

Celkem nachozeno 22 km

Pátek 13.7.2007:

Ráno už po 8.hodině odjezd električkou do Starého Smokovce a autobusem do Tatranské Kotliny (760m.n.m.). Pěšky neustále do kopce Belánskými Tatrami přes horskou chatu Plesnivec (česky Protěž) ve výšce 1.290 m.n.m. až k Bílému plesu (1.615 m.n.m.). Zde byla zajímavost – živá liška s dvěma liščaty, která loudila na lidech něco k snědku. Dále pokračování až k Zelenému plesu (mělo opravdu zelenou barvu, i když mělo nádherně průzračnou vodu) a k chatě při Zelenom plese (Brnčálce – 1.551 m.n.m.). Odtud již  stále z vršku podél Zeleného a pak Bílého potoka až k zastávce autobusu Bílá voda. Autobusem do Starého Smokovce a električkou do Nové Lesné.

Svačina – chléb se sýrem, oplatka, večeře – nudlová polévka, brambory s masovou omáčkou.

Celkem nachozeno 23 km

Sobota 14.7.2007:

Odpočinkový den – električkou do Starého Smokovce a autobusem do Tatranské Kotliny (760 m.n.m.). Výstup k Belánské jeskyni (nejvyšší místo ve více než 1.000m nadmořské výšky, celková délka jeskyně 3,5 km, 860 schodů, teplota 5 stupňů). Po prohlídce  vyhledávání místa k opakování zlatokopecké hry o pašerácích a další hry s nošením vody z potoka – napájení koní. Po skončení her  odjezd autobusem do Starého Smokovce a električkou do Nové Lesné.

Svačina – masová pomazánka s chlebem, večeře – hovězí polévka s rýží a oblíbený bramborový guláš.

Celkem nachozeno 8 km

Neděle 15.7.2007:

Brzy ráno električkou do stanice Popradské pleso (1.250 m.n.m.). Neustálým stoupáním po silnici k Popradskému plesu k chatě při Popradskom plese (1.500 m.n.m.) a dále Mengusovskou dolinou s odbočením okolo Žabích ples stále do vršku až do sedla Váhy s nejvýše položenou chatou na Slovensku – chatou pod Rysmi (2.250 m.n.m.). Někteří ještě pokračovali až na vrchol Rysů (2.499 m.n.m.). Stejnou cestou zpět až k Popradskému plesu, prohlídka symbolického cintorína (hřbitova), kde jsou pamětní desky obětí z Vysokých Tater. Po silnici návrat k zastávce električky Popradské pleso a odjezd do Nové Lesné.

Svačina – chléb se salámem a rohlíky s celou velkou čokoládou, večeře – polévka a rizoto se sýrem.

Celkem nachozeno24 km

Pondělí 16.7.2007:

Opět brzy ráno električkou do Starého Smokovce (1.010 m.n.m.). Pěšky podél lanovky na Hrebienok (1.285 m.n.m.) a přes Rainerovu chatu Velkou Studenou dolinou okolo Vareškova a Dlhého plesa až na Zbojnickou chatu (1.960 m.n.m.). Zde mezi kameny v okolí Zbojnického plesa zlatokopecká hra hledání indiánských znaků. Ze Zbojnické chaty stejnou cestou zpět  Velkou Studenou dolinou (s druhou etapou hry hledání znaků) k Obrovskému vodopádu, ke Studenovodským vodopádům, kolem Bilíkovy chaty na Hrebienok, a po silnici do Starého Smokovce. Električkou do Nové Lesné.

Svačina – chléb se sýrem a oplatka, večeře – polévka a bramborová kaše s párkem.

Celkem nachozeno 22 km

Úterý 17.7.2007:

Bezplatným mikrobusem, který sváží zájemce o Aquapark v Popradu (celkem nás tam bylo našlapáno 27 osob !) do Popradu. V informačním středisku zjištění odjezdů autobusů a hned odjezd do Hrabušic – Mýta. Pěšky na středisko Podlesok (cca 655 m.n.m.) a kaňonem Suché Bely po slepičích i vysokých kovových žebřících – místy i vodou – okolo několika vodopádů na vrchol Suché Bely (969 m.n.m.). škoda, že kvůli dlouhotrvajícímu suchu kaňonem protékalo jenom velmi málo vody. Cesta zpět už nebyla tak zajímavá. Po příchodu na Podlesok odbočení ještě k hrdlu Hornádu, kde bylo v hrozném vedru i příjemné vykoupání. Po osvěžení zpět na Podlesok, pěšky do Hrabušic – Mýta, autobusem do Popradu a električkou do Nové Lesné.

Svačina – suchý salám, chléb, oplatka, večeře – polévka a rýžový nákyp s cukrem a grankem.

Celkem nachozeno 16 -19 km

Středa 18.7.2007:

Ráno električkou do Tatranské Poljanky (1.005 m.n.m.). Pěšky přes Velický most turistickou cestou k Slezskému domu a okolo Velického plesa, Květnice s množstvím rozkvetlých květin a Plačící skály (nazývané také Věčný déšť) okolo Velického vodopádu a dalšího Dlhého plesa k Polskému hřebenu (2.200 m.n.m. – dlouhé trasy po řetězech). Tři účastníci si trasu ještě prodloužili výstupem na Východní Vysokou (2.428 m.n.m.). Stejnou cestou návrat ke Slezskému domu a po asfaltce sestup do Tatranské Poljanky a električkou do Nové Lesné.

Svačina – masová pomazánka a rohlíky s celou velkou čokoládou, večeře – gulášová polévka a rajská omáčka s knedlíkem.

Celkem nachozeno 19 - 20 km.

Čtvrtek 19.7. – pátek 20.7.2007:

Až později ráno sbalení, úklid a dopoledne ještě poslední zlatokopecká hra na louce za ubytovnou a po obědě (hovězí polévka a meruňkové knedlíky s cukrem, tvarohem a máslem) celkové vyhodnocení tábora i táborové hry. Po svačině (jogurt a chléb s máslem) odchod na nádraží. Električkou do Popradu, zde zakoupení odměn (bonboniéry) pro jednotlivé tlupy a přímým rychlíkem odjezd bez přestupování až do Plzně – avšak se zpožděním více než 2 hodiny. Večeře ve vlaku – chléb s máslem a plátkovým sýrem, rohlíky, oplatka.

Celkem nachozeno 5 km.

Za celý tábor Vysoké Tatry za krásného počasí nachozeno celkem 163 – 167 km.

Celkové rozdělení nákladů tábora:

jízdné na tábor a zpět

22,0 %

jízdné vlak a bus během tábora

10,5 %

jízdné lanovky

4,7 %

potraviny

12,4 %

vstupy

3,6 %

ubytování

43,0 %

ostatní náklady

3,8 %

celkem

100 %

06.11.2011 14:02:05
kubasevca
Děkujeme za návštěvu.| Turistický oddíl mládeže 4710 a 4711 Saturn Plzeň
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one