Turistický oddíl mládeže 4710 A 4711 SATURN PLZEŇ,

!!! STRÁNKY SE NACHÁZEJÍ V REKONSTRUKCI !!!

Podzimní tábor 06

Turistické oddíly TOM 4710 a TOM 4711 Saturn Plzeň při Klubu českých turistů

PODZIMNÍ TÁBOR HAZLOV

Ve dnech 26. – 29. října 2006, ubytování v Domě dětí a mládeže v Hazlově u Aše.

Fotky:
Fotogalerie Podzimní tábor - Hazlov u Aše 2006
Program ke stažení:
formát doc (41,5kB)
formát pdf (118,17kB)

Čtvrtek 26.října 2006:

Ráno odjezd vlakem směrem na Cheb – ale z Mariánských Lázní do Chebu byla výluka, takže jel místo vlaku autobus. Z Chebu malým motoráčkem do městečka Hazlov. Příchod na ubytovnu v Domu dětí, vybalení a odchod přes nádraží, okolo ohromného golfového areálu a přes obec Výhledy až k hezky upravenému pramenu Bílého Halštrova. Stejnou cestou zpět na ubytovnu. K večeři byla gulášová polévka + vlastní zásoby.

Celkem nachozeno 16 km.

Pátek 27.října 2006:

Po snídani (vlastní buchtovina a čaj) z ubytovny pěšky odchod kolem tří kamenných smírčích křížů do obce Ostroh. Prohlídka krásně zrestaurovaného hradu Seeberg, který i uvnitř byl zařízený jako zámek, i vedlejší stodoly s malovanými truhlami, skříněmi a dalšími starými věcmi. Od hradu okolo starého kostela bez věže stále lesem s mnoha houbami okolo rybníků a obce Lužná a Klest ke Komorní Hůrce – poslední soptící sopce ve střední Evropě. Naučnou stezkou okolo bývalého kráteru a dále po silnici do Františkových Lázní. Prohlídka dvorany Glauberových pramenů, ochutnání Františkova pramene, sáhnutí na čůrajícího chlapečka a odchod na nádraží. Vlakem návrat do Hazlova. K svačině byl chléb se sýrem a celá velká čokoláda, k večeři hovězí polévka a bramborový guláš s chlebem.

Celkem nachozeno 16 km

Sobota 28.října 2006:

K snídani byl chléb mazaný máslem a zavařeninou a čaj. Hned po snídani na dvoře ubytovny se na čas běžela první část oddílových turistických závodů – házely se míčky, určovaly obrázky a značky KPČ a TT, orientovala se mapa. Po skončení první části pak druhá - běžecká část na vyfáborkované trati v délce asi 2 km, která ve svém závěru vedla i přes hřbitov. V této části se i určovaly dřeviny. Výsledky závodů: nejmladší žactvo – 1. Klárka, 2. Verča a 3. Zuzanka, mladší žactvo – 1. Martina, 2. Martin a 3. Aneta, starší žactvo – 1. Kuba, 2. Pája a 3. Matěj, mladší dorost – 1. Jakub, 2. Markéta a 3. Vašek. V poledne odjezd autobusem do Aše a pěšky okolo bronzové sochy Goetheho na vrcholek Háje s krásnou rozhlednou Hajnberg. Výstup na vyhlídku 34 metrů vysoké rozhledny ( moc toho ale vidět nebylo, protože začalo drobně pršet ) a pak pokračování lyžařskou sjezdovkou dolů lesem do Podhradí se zříceninou hradu Neuberg. Mimo prozkoumání hradu ještě prohlídka významné zdejší památky – evangelického kostela z roku 1682, který měl uvnitř nádherné malby na dřevě a po straně troje balkony nad sebou po celé délce kostela. Z Podhradí opět autobusem návrat až do Hazlova. Ke svačině byl chléb s paštikou a oplatka, k večeři čočková polévka a rizoto se sýrem a okurkový salát.

Celkem nachozeno 10 km

Neděle 29.října 2006:

Ke snídani  byl chléb s máslem a džemem + čaj. Sbalení, úklid ubytovny, oběd (hovězí polévka s nudlemi a těstoviny s kečupem a sýrem), odchod na nádraží a vlakem odjezd napřed do Františkovo Lázní a po přestupu až do Plzně.

Celkem nachozeno 2 km

Za celý podzimní tábor nachozeno celkem 44 km.

18.09.2011 19:13:28
kubasevca
Děkujeme za návštěvu.| Turistický oddíl mládeže 4710 a 4711 Saturn Plzeň
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one