Turistický oddíl mládeže 4710 A 4711 SATURN PLZEŇ,

!!! STRÁNKY SE NACHÁZEJÍ V REKONSTRUKCI !!!

Podzimní tábor 2007

Turistické oddíly TOM 4710 a TOM 4711 Saturn Plzeň při Klubu českých turistů

PODZIMNÍ TÁBOR ŽELEZNÁ RUDA + NĚMECKO

Ve dnech 25. – 28. října 2007, ubytování ve škole v Železné Rudě.

Fotky:
Fotogalerie Podzimní tábor - Železná Ruda 2007
Program ke stažení:
formát doc (40,5kB)
formát pdf (109,68kB)

Čtvrtek 25.října 2007:

Ráno odjezd vlakem s dvojím přestupováním na autobus (výluka z Chlumčan do Přeštic a ze Špičáku do Železné Rudy) do městečka Železná Ruda, kde byla souvislá sněhová pokrývka. Ubytování v krásné nové škole v pokojích na postelích s možností vaření ve vybavené kuchyni. Po ubytování a po obědě (gulášová polévka + vlastní zásoby) pěší výlet křížovou cestou ke kapličce sv. Anny, okolo Belvedéru na Hofmanky (mezistanice sedačkové lanovky ze Špičáku na Pancíř), pod lanovkou Weisovy louky k hotelu Sirotek a po silnici do Železné Rudy. Večer trénování disciplin na turistické závody.

Večeře hovězí polévka s těstovinami.

Celkem nachozeno 14 km.

Pátek 26.října 2007:

Po snídani ( vlastní buchtovina a čaj ) odjezd náhradním autobusem na hranice Železná Ruda – Alžbětín a přestup na německý vlak, který nás odvezl do zastávky Ludwigsthal, odkud to byl již pouze 1 km k areálu Domu divočiny v Bavorském národním parku. Za nádherného slunečného počasí prohlídka velmi rozsáhlého výběhu vlků (9 krásných huňatých zvířat), výběhu divokých koní Převalského a zubrů a zajímavé výstavy uvnitř Domu divočiny, kde byly různé exponáty, průhledy, mikroskopy, umělý dutý strom i další atrakce. Sledování tří filmů o Šumavě, z nichž jeden byl s nasazenými dvoubarevnými brýlemi krásně plastický, prolézání tajemné jeskyně s malbami pravěkých lidí z doby kamenné, výstup na vysokou dřevěnou rozhlednu s výhledem na šumavské vrcholy i na vlky v oboře a další různé atrakce. Po turisticky značené cestě návrat přes výletní restauraci s rančem (poníci, osel, ovce, kozy, perličky, králíci, slepice)Schwelthausl až na nádraží Bavorské Rudy. Protože náhradní doprava za vlak jela až za 2 a půl hodiny, odjezd linkovým autobusem do Železné Rudy. Večer hry.

Svačina: sýrová pomazánka, oplatka, večeře: polévka a rizoto se sýrem a kyselou okurkou.

Celkem nachozeno 18 km

Sobota 27.října 2007:

Po snídani opět náhradním autobusem na hranice do Alžbětína a pěšky z Bavorské Rudu po turistické stezce přes výletní restauraci Arberhutte (zde zadarmo pro všechny nanuky – česká servírka z Plzně) stále do vršku až k Velkému Javorskému jezeru – Gross Arbersee. Do pohádkového lesa vzhledem k vysokému vstupnému v eurech jsme se nedostali. V restauraci, kde byla na terase přestávka na jídlo, opět český číšník. Výstup na Javor, i když to byl jen kousek cesty, musel být pro velmi nepříznivé počasí (mrholení, zima, vítr, mlha) zrušen. Zpět po pohodlné cestě do Bavorské Rudy. Po přechodu hranic z Alžbětína  opět náhradním autobusem do Železné Rudy. Odpoledne první část oddílových turistických závodů - testy ze všech značek, obrázků i dřevin, večer hry.

Svačina: chléb s játrovými paštikami, celá velká čokoláda a mandarinka, večeře polévka a bramborový guláš.

Celkem nachozeno 15 km

Neděle 28.října 2007:

Po snídani druhá část oddílových turistických závodů v lese nad křížovou cestou včetně azimutových úseků, běhu na atletické dráze a hodu míčků. Po obědě (polévka a těstoviny s kečupem a sýrem) sbalení, úklid ubytovny a odjezd z Rudy opět náhradním autobusem na Špičák a vlakem do Plzně.

Celkem nachozeno 6 km

Za celý podzimní tábor nachozeno celkem 53 km.

06.11.2011 15:11:24
kubasevca
Děkujeme za návštěvu.| Turistický oddíl mládeže 4710 a 4711 Saturn Plzeň
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one