Turistický oddíl mládeže 4710 A 4711 SATURN PLZEŇ,

!!! STRÁNKY SE NACHÁZEJÍ V REKONSTRUKCI !!!

Turistické závody

Termíny plánovaných turistických závodů naleznete v rubrice plánované akce.
Turistické závody se řadí do kategorie malých sportů. Název získal proto, že tato soutěž je organizovaná Klubem českých turistů (KČT) a Asociací turistických oddílů mládeže (ATOM).

V podstatě jde o terénní běžecký závod v délce 2-3 km pro žákovské kategorie a 4-6 km pro kategorie dorostenecké a dospělé. Běhá se po vyznačené trati s výjimkou azimutových úseků, kde se závodník pohybuje podle udaných stupňů a metrů. Na trati je také řada dalších technických a teoretických kontrol, na kterých se za nesprávné provedení přičítají k běžeckému času trestné minuty.

Jsou to orientace mapy, stavba stanu, odhad vzdálenosti, vázání uzlů, hod na cíl, plížení, překonávání lanové lávky, určování dřevin, turistických a topografických značek a určování kulturních památek (KPČ - kulturně poznávací činnost).

Nejmladší žactvo závodí ve dvoučlenných hlídkách, ostatní kategorie jako jednotlivci.

Závody každoročně začínají místními koly a krajskými závody, které jsou otevřeny nejen členům pořádajících organizací, ale i jiným organizacím a neorganizovaným zájemcům. Zde si mohou účastníci vyběhnout postup do seriálu závodů Českého poháru a odtud pak již postup na Mistrovství ČR. Z celkového hodnocení Českého poháru a Mistrovství republiky se dále postupuje na mezinárodní Mistrovství TZ. Jedenkrát ročně se běží i Mistrovství ČR ve štafetách a smíšených dvojicích.

Více informací se dozvíte na stránkách TZ - www.turisticky-zavod.cz


podrobné výsledky najdete na www.turisticky-zavod.cz/vysledky.html

Děkujeme za návštěvu.| Turistický oddíl mládeže 4710 a 4711 Saturn Plzeň
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one